Elitná zostava týždňa v slovenskej extralige (30.9. - 6.10.)

pondelok, 7. október 2013 10:08 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava týždňa v slovenskej extralige (30.9. - 6.10.) | zdroj: © TASR

Predstavujeme Vám Elitnú zostavu slovenskej Tipsport extraligy. Viete ktorým hráčom sa v uplynulom týždni darilo v našej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži najviac?

Brankár

Martin Šúrek (MHC Mountfield Martin) Bilancia týždňa: 3 zápasy, 2 víťazstvá, 112 úspešných zákrokov, 6 inkasovaných gólov, 2 inkasované góly na zápas, 94,9% úspešnosť zásahov

26-ročný ochranca martinskej svätyne si v poslednom týždni počínal v bránkovisku MHC výborne. 38 zákrokmi pomohol svojmu celku zdolať Banskú Bystricu 2:1 po predĺžení a v piatok kryl 36 strelecký pokusov „vojakov“ z Trenčína. V nájazdoch sa mu však až tak nedarilo a Trenčania zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch. V nedeľňajšom stretnutí hostili Martinčania Piešťany. Zvíťazili 3:2 po tom, čo Šúrek zaznamenal 38 úspešných zásahov. Svojmu tímu tak v troch stretnutiach dopomohol k zisku siedmich bodov do tabuľky.

Obrancovia

Dušan Milo (HK Nitra) Bilancia týždňa: 0+3

Bývalý slovenský reprezentant zariadil tromi asistenciami utorkové víťazstvo „corgoňov“. Mal prsty vo všetkých troch gólov svojho mančaftu a hokejisti spod Zobora sa radovali z víťazstva 3:2 po predĺžení, keď týmto pomerom zdolali Duklu Trenčín.

Marcel Šterbák (MsHK Žilina) Bilancia týždňa: 2+0

33-ročný zadák Žiliny sa prezentoval v uplynulom týždni vo veľmi dobrej streleckej forme, keď z pozície obrancu vsietil dva góly. V piatok sa strelecky presadil v dueli proti Banskej Bystrice, jeho zásah do čierneho ale nestačil „vlkom“ na body a prehrali 1:4. Ďalší gól si pripísal v Poprade, no aj v tomto prípade odchádzal z ľadu ako porazený po výsledku 5:4.

Útočníci

Jaroslav Markovič (MHC Mountfield Martin) Bilancia týždňa: 2+3

Martinskí hokejisti podávajú vcelku solídne výkony a vďačiť za to môžu predovšetkým svojmu najlepšiemu hráčovi Jaroslavovi Markovičovi. Ten má za sebou fantastický týždeň. V úvode sledovaného obdobia prihral na víťazný gól Pokrivčáka v 63. minúte stretnutia Martin – Banská Bystrica (2:1 po predĺžení) a bod za asistenciu zaznamenal aj v Trenčíne, kde jeho celok nestačil na „vojakov“ a prehral 3:2 po shootoutoch. Týždeň 28-ročný forward zakončil excelentným výkonom na domácom ľade. V zápase proti Piešťanom zaznamenal víťazný gól ku ktorému pridal dve asistencie, Martinčania sa tešili z výhry 3:2.

Andrej Podkonický (HKM Zvolen) Bilancia týždňa: 2+3

Obhajca titulu zo Zvolena nepodáva najlepšie výkony, no na forme Andreja Podkonického sa to neodráža. Hokejista so skúsenosťami zo zámoria predviedol v piatok proti Popradu obdobný výkon ako Markovič proti Piešťanom, keď duel rozhodol víťazným gólom a na ostatných dvoch presných zásahov svojho celku sa podieľal asistenciami. Podkonický odohral dobrý duel aj v nedeľu v Košiciach. Do štatistík si pripísal bilanciu 1+1, no „bryndziarom“ jeho výkon na body nestačil, prehrali 5:2.

Roman Tománek (HK Nitra) Bilancia týždňa: 2+2

Útočný trojlístok uzatvára kanonier Roman Tománek, ktorý v utorok gólom v predĺžení zabezpečil víťazstvo svojej Nitre 3:2 s Trenčínom a bodovo sa dokázal presadiť aj v Piešťanoch, no jeho asistencia stačila Nitranom len na zisk bodu po prehre 3:2 po samostatných nájazdoch. Týždeň 27-ročný krídelník zakončil bilanciou 1+1, ktorú si pripísal v zápase proti aktuálne druhému celku tabuľky zo Skalice.