utorok, 8. október 2013 09:57 | Autor: Dávid Lech

Po tom, čo sme boli včera svedkami jedného z najkrajších zákrokov novej sezóny NHL, sa dnes v opačnom svetle predviedol brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick, ktorý inak patrí medzi najlepších brankárov zámorskej profiligy.

Gólman Los Angeles Kings takto "šikovne" pomohol svojmu súperovi z New Yorku Rangers ku gólu. Do tretej tretiny vstupovali "králi" s jednogólovým mankom, ktoré sa všemožne snažili zmazať, no v 45. minúte "úradoval" brankár Jonathan Quick, ktorý nahodený puk z hokejky zadáka New Yorku Rangers Ryana McDonagha smerujúci mimo brány zrazil do vlastnej svätyne. Rangers vďaka tomuto kurióznemu gólu navýšili svoj náskok a do konca zápasu ostalo skóre nezmenené. New York Rangers vyhrali 1:3 a to aj s pomocou 27-ročného Američana, ktorý by sa po obrovskej hrúbke najradšej pod zemou prepadol.
Súcit s ním prejavil po zápase aj jeho švédsky náprotivok Henrik Lundqvist, ktorý pre zámorské médiá okomentoval Quickov "presný" zásah takto: "Cítil som s ním."