Hokej: HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37. Piešťany 1:2 sn v 10. kole extraligy

piatok, 11. október 2013 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37. Piešťany 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1, -0:0, 0:1)

Góly: 41. Matúš Chovan - 60. Filip, rozh. sam. nájazd Šišovský. Rozhodcovia Kubuš - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení 1:2, presilovky 0:0, oslabení 0:0, 1232 divákov.

Tabuľkoví susedia zaťažili do 10. kola konto brankárov rovnako, no pod Urpínom bezgólový stav po dvoch tretinách odhalil na oboch stranách streleckú nemohúcnosť. Šancí málo nebolo, žiadala sa len väčšia chladnokrvnosť pri zakončení. Najbližšie ku gólu mal v 23. min Macík, Handlovský mu perfektne 'nabil' a žŕdka tak zazvonila, že zarezonovala v ušiach všetkým divákom v hľadisku. V prvej tretine vystrašil domáceho brankára najviac hosťujúci Saliji, v oslabení prenikol v 7. min až pred brankára a prinútil Kalembu k vážnejšiemu zákroku. V 12. min mohol otvoriť skóre aj Zigo, puk do siete nepretlačil, a tak trochu úsmevne skončila aspoň akcia v poslednej sekundy tretiny, keď sa namiesto puku ocitol aký bol dlhý a široký v bránke. V druhej časti hry začali domáci viac korčuľovať a vytvárali si aj dobré strelecké príležitosti. Vynikal v nich najmä Hudec, v 21. min nádejne prenikol, v 29. min bekhendom ohrozil Tomeka a o dve minúty neskôr opäť ukázal útočnú chuť, len gól sa mu neustále vyhýbal. 'Baranov' druhá tretina dosť potrápila, v 33. min spálil ďalšiu príležitosť Luinter a nádejný bol aj teč Chovana po strele Melanda v 36. min, ktorý skončil mimo. Piešťanci mali šťastie, že neinkasovali, no aj smolu, že nestrelili gól. V 32. min Haring napol všetky svaly na strelu, v rozhodujúcej chvíli sa však zošmykol na ľad, pred zaznením sirény sa neosvedčil v zakončení ani Holovič a Melichárek. Ako ľahko sa strieľajú góly, keď sa dobre zamieril ukázal v 41. min Matúš Chovan, z uhla sa trafil zľava dokonale a zbavil Tomeka čara nepriestrelnosti. V 45. min Lunter spálil možnosť na zvýšenie náskoku vďaka výbornému zákroku Tomeka, na druhej strane Melichárek v 51. min neprestrelil hradbu tiel, trvalejší tlak si však hostia nevypracovali, navyše sa v 55. min nechal vylúčiť Biro, a zápas vyústil aspoň v dramatický záver. Power play hostí bez brankára sa začala 80 sekúnd pred klaksónom a o 40 sekúnd sa hostia vďaka bombe Filipa radovali z vyrovnania. V predĺžení mohol rozhodnúť domáci White, zápletku však napokon museli rozriešiť až samostatné nájazdy a v nich najšťastnejší Šišovský.