Hokej: Zvolen opäť prehral, Košice zdolali Poprad 2:1 po predĺžení

piatok, 11. október 2013 21:05 | Autor: TASR

Bratislava 11. októbra (TASR) - Hokejisti majstrovského Zvolena si v piatkovom zápase 10. kola extraligy pripísali na konto už siedmu prehru v novom ročníku, keď podľahli Nitre 1:4 a stále figurujú na poslednej priečke tabuľky. Naopak, vicemajstri z Košíc zvíťazili vo východniarskom derby nad Popradom 2:1 po predĺžení a na čele majú šesťbodový náskok pred prenasledovateľmi.

Pomohla im k tomu aj druhá Skalica, ktorá prehrala na ľade MHC Mountfield Martin 4:5 po predĺžení a nájazdoch.

HK Nitra - HKM Zvolen 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 1. Kováčik, 16. Hamrák, 19. Pupák, 36. Ručkay - 30. Puliš Rozhodovali: Stano - Jobbágy, Smrek, vylúčení 3:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2571 divákov

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 32. Drevenák, 47. M. Šterbák, 60. Kalla - 7. Pavlikovský, 19. Rusnák, 35. Mikula, 46. Komínek, 52. Kútny. Rozhodovali: D. Konc - Sčensný, Holienka, vylúčení: 5:4, navyše: Dornič 10 minút za napadnutie zozadu - Lašák 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedania: 21. Mikoláš za M. Laca (Žilina), 1315 divákov

MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 5:4 pp a sn (1:2, 3:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 20., 21. Važan, 27. Fujerík, 37. Themár, rozhodujúci nájazd Markovič - 3. Školiak, 8. Vyrúbalík, 25. Stieler, 34. Kalináč. Rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Smerek, vylúčení: 5:6, navyše: Lipovský (Skalica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 65. Šúrek za Dzubinu (MHC), 1500 divákov

HC'05 Banská Bystrica - ŠHK 37. Piešťany 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1, -0:0, 0:1)

Góly: 41. Matúš Chovan - 60. Filip, rozh. sam. nájazd Šišovský. Rozhodcovia Kubuš - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení 1:2, presilovky 0:0, oslabení 0:0, 1232 divákov

HC Košice - HK Poprad 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Sojčík, 64. Kolba - 59. Kroták. Rozhodovali: Lokšík - R. Bednár, Tornay, vylúčení: 6:7, navyše: L. Nagy (HC Košice) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4266 divákov