Hokej: HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 3:4 v 11. kole extraligy

nedeľa, 13. október 2013 19:05 | Autor: TASR

Skalica 13. októbra (TASR) -

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly: 32. Obdržálek, 47. Školiak, 51. Trška - 29. Rosandič, 32. Hudec, 42. Lunter, 44. White. Rozhodovali: Lokšík - Šefčík, Výleta, vylúčení: 8:9, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedania: 44. za Romančík za Lipovského (Skalica). 1410 divákov.

V zápase pred televíznymi kamerami sa od začiatku snažili obe mužstvá produkovať útočný hokej. O vážnejšie ohrozenie Kalembu sa pokúsil v 5. min Jankovič, ale po obídení bystrickej bránky neuspel. Zahrozili aj hostia, no Lunter ani Lamper brankára Lipovského neprekonali. Domáci potom nevyužili od 7. min presilovku pri vylúčení Dolníka. Optická prevaha domácich nestačila, z protiútokov boli nebezpečnejší hostia, čo ukázali v 14. min, kedy dvakrát musel zasahovať Lipovský. Dobrú príležitosť v 15. min spálil domáci Preisinger. Svoju presilovku nevyužili ani hostia pri vylúčení Šátka. V 18. min pekne potiahol puk Obdržálek ale jeho strela Kalembu neprekvapila. Vzápätí po rýchlej akcii hostí mal gól na hokejke Melan, ale trafil len skalického gólmana. Prvá tretina priniesla rušný hokej, chýbali len góly. Na začiatku druhej tretiny mal dve dobré šance domáci Jankovič, ale neuspel, a strela obrancu Srnca v 23. min sa len obtrela o konštrukciu bránky hostí. Za hostí mal potom dve dobré šance Kafka, ale skončili bez gólového efektu. Prvý gól zápasu padol v 29. min, keď Rosandič zblízka premenil prihrávku Hudeca. Domáci po inkasovanom góle znervózneli, viazla im kombinácia. Vyrovnania sa Skaličania predsa len dočkali, keď v 32. min pri vylúčení Rosandiča peknú prihrávku Laža biliardovo zužitkoval Obdržálek. Vzápätí hrali presilovku aj hostia a vylúčenie Preisingera bleskovo potrestali, keď po desiatich sekundách strelu Saracina od modrej Hudec tečoval na 1:2. V 34. min boli vylúčení dvaja hráči hostí, ale Skaličania presilovku 5:3 gólovo nedokázali zužitkovať. Úvod tretej tretiny vyšiel hosťom. Najskôr v 42. min zvýšil Lunter vedenie hostí na 1:3. V 43. min bol vylúčený domáci Školiak a vzápätí aj Trška a hostia bleskovo využili presilovku 5:3, keď strelou od modrej skóroval White. Po tomto góle Lipovského v domácej bránke vystriedal Patrik Romančík. Domácim sa vôbec nedarilo, nedokázali sa presadiť proti dobre organizovanej obrane hostí. V 47. min sa napokon podarilo znížiť Školiakovi na 2:4. Po skalickom góle nasledovala séria vylúčení a v hre 4:4 sa v 51. min gólovo presadil Trška a znížil na rozdiel jedného gólu. Skaličania si už v ďalšom priebehu zápasu nevypracovali žiadnu vyloženú streleckú príležitosť. Hostia kontrolou stredného pásma sa snažili udržať jednogólové vedenie. Štyridsaťjeden sekúnd pred koncom tretej tretiny Skaličania odvolali brankára, ale v power-play úspešní neboli a tak si tri body zo Záhoria odvážajú obetavo hrajúci Banskobystričania.