KHL: Katičev dostal za zákrok na Netíka stop na jeden zápas

utorok, 15. október 2013 14:05 | Autor: TASR

Moskva 15. októbra (TASR) - Obranca Traktoru Čeľabinsk Jevgenij Katičev si nezahrá v Kontinentálnej hokejovej lige jedno stretnutie. Rozhodla tak Disciplinárna komisia KHL, ktorá mu tento trest uložila za jeho hrubý faul na hlavu útočníka Slovana Tomáša Netíka v nedeľňajšom zápase v Bratislave. V ňom "belasí" po málo vídanom obrate vyhrali 6:5.

Katičev fauloval Netíka v 53. minúte. Po zákroku ho rozhodcovia vylúčili na 5+DKZ a aj to bola jedna z príčin veľkého slovanistického otočenia výsledku.

Rovnako jedno stretnutie "nútene" vynechá aj obranca SKA Petrohrad Jevgenij Rjasenskij, ktorý tri minúty pred koncom súboja s Admiralom Vladivostok vyfasoval 5+KDZ za úder do hlavy útočníka súpera Konstantina Sokolova.