Hokej: HC'05 B. Bystrica - HKM Zvolen 2:1 v 12. kole extraligy

utorok, 15. október 2013 20:05 | Autor: TASR

Hokej: HC'05 B. Bystrica - HKM Zvolen 2:1 v 12. kole extraligy | zdroj: © TASR

HC'05 B. Bystrica - HKM Zvolen 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 21. Kafka, 26. Heizer - 31. Michal Chovan. Rozhodcovia J. Konc - Bednár, Snášel, vylúčení 3:2, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 2232 divákov.

Diváci opäť v pohronskom derby vytvorili búrlivé prostredie a obe mužstvá začali hneď od úvodného buly príkladne do seba búšiť. Zvedavosť vzbudzovalo aj koučovanie nového trénera HKM Júliusa Šuplera a otázne bolo, čo vymyslí na nabudených 'baranov'. V úvodnej tretine veľa nového Zvolenčania neukázali a mali aj dosť šťastia, že neinkasovali. Domáci si vytvorili viacero príležitostí, vyložených šancí už menej. Za najväčšiu sa považovala Kafkova, pred bránku mu v 20. min Hudec perfektne nahral, no Šimko, tak ako často predtým, bol neomylný. Už v 4. min ho ohrozil zo streleckej parkety páliaci Zigo, v 8. min sa pokúšal prestreliť Šimka aj Meland a vzápätí z ostrého uhla vedľa bránky Kafka. K zakončeniu pri hre štyroch na štyroch sa v 10. min natlačil Macík, potom sa hra kúskovala a úrovňou trochu upadla. Zvolenčania veľa netvorili a ak by sa v 8. min Baláž neprekľučkoval cez Melanda a nevystrašil Kalembu, nemali by sa čím v útočnej tvorivosti pochváliť. Druhá tretina po 26 sekundách dopriala domácim, Kafka zblízka dorazil puk po strele Handlovského a tesné vedenie im zostalo aj po nádejnom pokuse Muchu v 25. min. Druhýkrát sa Bystričania radovali v 26. min po hrubej chybe brankára Šimka, spoza bránky Hegyi len jednou rukou poslal puk na neho, lapačkou ho neprikryl, prekĺzol sa mu až k Heizerovi a tomu už viac, stojac pred prázdnou bránkou, nebolo treba. Hosťom pomohla ku gólu presilovka a skvelý prienik Michala Chovana, individuálnu akciu zakončil v 31. min dokonalým blafákom pod žŕdku a po dlhom zranení si v tejto sezóne otvoril aj účet v kanadskom bodovaní. V 34. min sa mu takmer podarilo zopakovať husársky kúsok, nemal však už toľko priestoru a najmä síl zakončiť akciu. Väčšiu šancu spálil v 36. min White, stačilo len presnejšie zamieriť, no americký legionár vyprázdnenú zvolenskú bránku netrafil. Druhú tretinu rozhodca predčasne 2:49 min pred koncom ukončil po tom, čo sa rozbilo plexisklo v boxe časomeračov. V 3. tretine zaujala strelecká pohotovosť Hudeca v 44. min, škoda len, že netrafil bránku, k vyrovnaniu mal blízko v 47. min Juraško, zamieril vedľa a Zvolenčanom sa rýchlo krátil čas. Snahu a aj tlak vystupňovali, len gól nestrelili a domáci napokon vyhrali presne s tými strelcami Kafkom a Heizerom, ako v predchádzajúcom vzájomnom zápase na zvolenskom ľade. Od 56. min hrali Zvolenčania presilovku, no ani početná prevaha, s 20-sekundovom power-play, im k vyrovnaniu nepomohla.