Hokej: HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 v 13. kole extraligy

piatok, 18. október 2013 20:05 | Autor: TASR

Skalica 18. októbra (TASR) -

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 12. Mráz, 45. Jankovič - 22. Lušňák, 52. Bartánus, 56. Filip. Rozhodovali: Boman (Fín.), Kubuš - Šefčík, Výleta, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 24. Krejčiřík za Ketnera (Skalica), 1557 divákov

Domáci nastúpili bez dištancovaného Laža, chorého Vyrúbalíka a zranených Slobodu a Srnca proti kompletnej zostave hostí. Prvú gólovú šancu mali hostia v 5. minúte, ale Bartánus nebol pri zakončovaní presný. V 7. minúte bol vylúčený domáci M. Romančík, hostia však nič neukázali. Do vedenia išli domáci v 12. minúte, keď pekne trafil Mráz ponad Tomekove plece po prihrávke Šáteka. Gólovú šancu Lelkeša zmaril P. Romačník. Domáci hrali v početnej výhode od 16. minúty po vylúčení Brňáka, no okrem strely Kozáka, ktorú Tomek kryl, tiež nič nevymysleli. Šanca Školiaka 9 sekúnd pred prvou sirénou skončila medzi Tomekovými betónmi. Prvá tretina priniesla veľmi opatrný hokej. Hostia vyrovnali po hrubej chybe Ketnera v 22. minúte, keď prenechal puk Bartánusovi, ten prihral Lušňákovi, ktorý bez problémov zblízka prekonal Romančíka. V 28. minúte bol vylúčený domáci Krejčiřík, no za ním išiel na trestnú lavicu aj hosťujúci Saliji. Pri hre 4:4 sa skóre nezmenilo. Hostia sa ubránili od 33. minúty aj po vylúčení Ručkaya. Hral sa o poznanie svižnejší hokej, najmä zásluhou hostí, ktorí boli kombinačne lepší, pri premieňaní šancí im však chýbal dôraz. V poslednej minúte druhej tretiny bol vylúčený hráč Piešťan Bartánus, dobrú možnosť Obdržálka skórovať zmaril Tomek. Tretiu časť zápasu dohrali domáci v početnej výhode, no bez gólového efektu. V 45. minúte sa podarilo skórovať domácemu Jankovičovi, keď využil svoj dôraz pred Tomekom. Vylúčenie hosťujúceho Bíra od 46. minúty domáci nevyužili. Posledná 10-minútovka zápasu patrila hosťom. V 50. minúte spálil prvý útok Piešťan tri vyložené šance, dve strely išli tesne vedľa domácej bránky, tretiu kryl gólman Romačík. Vyrovnal až Bartánus v 52. minúte, keď po ľavej strane prešiel bez problémov až k domácemu brankárovi. V 53. minúte Romančík kryl dobrú strelu Salijiho. Hostia strhli vedenie na svoju stranu, keď v 56. minúte využili svoju presilovú hru, strelcom gólu bol kapitán Filip. V 59. minúte mohol výhru poistiť Saliji, no strelil tesne vedľa. V zápase sotva priemernej úrovne si tri body odvážajú zaslúžene hostia po matnom výkone domácich.