Hokej: HC'05 B. Bystrica - HC Košice 4:3 v 14. kole extraligy

nedeľa, 20. október 2013 19:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Heizer, 37. Macík, 38. Kafka, 42. Zigo - 20. Češík, 44. Konečný, 50. Nagy. Rozhodcovia D. Konc - Sčensný, Výleta, vylúčení 2:2, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 17. navyše Zošiak - 41. navyše Hrnka, 2115 divákov.

Súboj druhého s prvým sľuboval dobrý hokej a aj drámu na ľade. Košičania to so svojím sebavedomím prehnali, spočiatku korčuľovali zaspato a domácim nebolo viac treba. Naskočili na ľad správne rozhorúčení a aj si zaslúžili odmenu v podobe úvodného gólu. Postaral sa oň v presilovke Heizer v 6. min po šikovnom tečovaní nahodenej strely od Melanda. Hokej 'baranom' doslova chutil a v 12. min po obliehaní bránky dvakrát Handlovský i Kafka siahali po ďalšom góle. V 19. min sa zasa krásne uvoľnil Saracino a nebyť Hyláka mohli Košičania dopadnúť oveľa horšie. Prvá tretina im nakoniec dopriala viac ako si zaslúžili, v 12. min ešte pred Bartošom zachránil pred práznou bránkou Bambúch, no v 20. min si Češík zapísal premiérový gól po nešťastne vyrazenej strele brankára Kalembu. Češík sa kamarátsky nezachoval, aj keď bývalého hráča Bystričanov privítal na zimáku sympatický transparent s nápisom 'vitaj doma kamarát'. V druhej tretine Košičania už precitli, no až vtedy, keď im Kafka v 24. min opäť pohrozil a v 30. min sa v prečíslení po spolupráci s Whiteom nepresadil strelecky, dokonca v oslabení, Handlovský. Práve v tomto momente akoby sa rozozvučal ozajstný budíček, hostia rozkrútili dlhý kolotoč a zasypali Kalembu spŕškou striel. V 35. min spálil samostatný nájazd Svatoš, góly však padli na opačnej strane. V 37. min sa Macík pretlačil od zadného mantinela až pred bránku a šikovne vsietil a keď o 52 sekúnd neskôr po chybe Jokeľa sa k odrazenému puku v strednom pásme dostal Kafka a s istotou zavŕšil samostatný nájazd, nad Košičanmi sa poriadne zamračilo. Ďalší direkt Košičanom uštedril v 42. min Zigo, v tlačenici, zblízka na tretí pokus prepasíroval puk a zasial na nečakaný výsledok. Domáci kráčali za piatym víťazstvom v sérii, no vyhraté nemali ani zďaleka. V 44. min pohotovou strelou znížil Konečný po spolupráci so Svatošom, v 50. min z uhla na rozdiel jedného gólu skresal priebežný stav po práve skončenej presilovke Nagy. V 52. min Kafkovu šancu zlikvidoval Hylák, v presilovke mal rozhodnutie na hokejke Saracino, ani on presne nezamieril, podobne ako Macík v brejku a železiarom ponechal nádej, vrátane minútovej power-play, až do samého konca.