Hokej: Dukla Trenčín - HK Nitra 4:3 pp v 16. kole extraligy - sumár, text

nedeľa, 27. október 2013 20:05 | Autor: TASR

Trenčín 27. októbra (TASR) -

Dukla Trenčín - HK Nitra 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 11. Vaculín, 48. Troliga, 52. T. Klíma, 64. Lintner - 14. Hamrák, 38. Tománek, 42. Štumpf. Vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Nemčík (Trenčín) 10 min za zhodenie rukavíc a M. Novák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 1363 divákov.

Trenčín sa ujal vedenia v 11. minúte po Vaculínovej ekvilibristike pred bránkou, no hostia dokázali rýchlo zareagovať a zakrátko Hamrák vyrovnal. Veľkých šancí na oboch stranách veľa nebolo, na klzisku sa predovšetkým urputne bojovalo a útočné pokusy oboch ofenzív k úspechu neviedli. Až v 38. minúte po skvelej Stümpelovej akcii vymietol pavučiny v trenčianskej bránke Tománek a Nitra viedla po dvoch tretinách v Trenčíe 2:1.

Náskok hostí spod Zobora zveľadil v úvode tretej tretiny Štumpf, ale Trenčania sa nevzdali a postupne prebrali iniciatívu. Tá im vyniesla vyrovnanie skóre po Troligovom šikovnom bekhende v 48. minúte a výstavnom kúsku Tomáša Klímu do horného rohu Kristanovej bránky o štyri minúty neskôr. Dramatické záverečné chvíle riadneho hracieho času rozhodnutie nepriniesli. V predĺžení následne neuspel hosťujúci Pupák v sólovom samostatnom nájazde na Lašáka. V 64. minúte sa tak dostal k puku na ľavom kruhu Lintner a jeho strela prekĺzla do siete Kristana. Dukla vydrela tesné víťazstvo a prerušila sedemzápasovú sériu Nitry bez prehry.