Elitná zostava týždňa slovenskej Extraligy (21.-27.10.)

utorok, 29. október 2013 11:05 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava týždňa slovenskej Extraligy (21.-27.10.) | zdroj: © TASR

Predstavujeme Vám Elitnú zostavu slovenskej Tipsport extraligy. Viete ktorým hráčom sa v uplynulom týždni darilo v našej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži najviac?

Brankár

Richard Sabol (HK Orange 20) Bilancia týždňa: 2 zápasy, 2 víťazstvá, 78 úspešných zákrokov, 3 inkasované góly, 1,5 inkasovaných gólov na zápas, 96,3% úspešnosť zásahov

Na brankárskom poste sa ocitol nezvyčajne ochranca svätyne HK Orange 20 Richard Sabol. 19-ročný mladík však v uplynulom týždni exceloval, keď najprv 40 zákrokmi pomohol svojmu tímu zdolať Duklu Trenčín na jej ľade 3:2 po predĺžení a o dva dni vo štvrtok sa radoval z výhry v Piešťanoch 2:1, keď sa opäť prezentoval vynikajúcim výkonom a za svoj chrbát pustil iba jeden puk z 39 streleckých pokusov hokejistov z kúpeľného mesta.

Obrancovia

Ivan Ďatelinka (MHC Mountfield Martin) Bilancia týždňa: 2+1

Ďatelinka sa do našej Elitnej zostavy dostal vďaka vydarenému piatku, keď v súboji proti Žiline dvakrát skóroval, z toho jeden z jeho gólov bol víťazný a k svojim presným zásahom pridal aj jednu prihrávku.

Patrik Luža (HK Orange 20) Bilancia týždňa: 1+2

Slovenská „dvadsiatka“ má vďaka vydarenému týždňu v našej Elitnej zostave až dvojnásobné obsadenie. V obrane totiž figuruje talentovaný bek Patrik Luža, ktorý v utorkovom zápase proti Trenčínu zaznamenal tri body za bilanciu 1+2 a spoločne so spomínaným brankárom Sabolom sa najväčšou mierou podieľal na cennom víťazstve 3:2 po predĺžení.

Útočníci

Arne Kroták (HK Poprad) Bilancia týždňa: 2+2

Najlepší kanonier najvyššej slovenskej hokejovej súťaže napriek svojmu vysokému veku naďalej patrí medzi špičku hráčov našej ligy. Dokázal to aj v domácom meraní síl proti Piešťanom, keď „kamzíkom“ pomohol k výhre 6:4 dvomi bodmi za gól a asistenciu. Rovnakú bilanciu zaznamenal aj v nedeľňajšom stretnutí v Skalici a radoval sa z výhry 3:4.

Jiří Bicek (HC Košice) Bilancia týždňa: 2+2

Štyri body v uplynulom týždni si do štatistík pripísal aj ostrieľaný univerzál Jiří Bicek, ktorý dvomi gólmi potopil v piatok trenčiansku Duklu a so svojimi spoluhráčmi sa radoval z tesného víťazstva 2:1. V nedeľu sa prezentoval proti Piešťanom dvomi gólovými prihrávkami a opäť oslavoval výhru, tentoraz v pomere 4:2.

Roman Tomas (MsHK Žilina) Bilancia týždňa: 4+0

V našej Elitnej zostave nemôže chýbať ani útočník Žiliny Roman Tomas. Ten v piatich zápasoch sezóny 2013/2014 má na svojom konte fantastických deväť gólov. V piatok v Martine zaznamenal pri prehre 4:1 čestný úspech „vlkov“ a v nedeľu hattrickom potopil majstrovský Zvolen a Žilinčania oslavovali dvojbodový zisk po výhre 4:3 po predĺžení. Pri Tomasovom mene však nemožno nespomenúť Petra Kloudu, ktorý v sledovanom období prihrával na všetky presné zásahy 33-ročného krídleníka.