Hokej: HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 4:3 pp v 17. kole extraligy

utorok, 29. október 2013 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1, -1:0)

Góly: 1. Hudec, 20. Zigo, 47. Meland, 65. Hudec - 4. Buc, 34. Klouda, 54. Varga. Rozhodcovia Stano - Bogdaň, Smrek, vylúčení 3:3, presilovky 0:2, v oslabení 0:0, 1492 divákov.

Chlieb sa v zápase, v ktorom boli domáci papierovým favoritom, lámal až v tretej tretine. Dovtedy zaťažili obe strany konto brankárov po dva razy, no mohli aj podstatne viac. Šancí sa zrodilo dostatok a Kalemba i Marek Laco mali plné ruky práce. Domáci vyťažili dva góly v dvoch tretinách v 1. a 20. minúte úvodnej tretiny. Účet otvoril Hudec, keď po strele Melanda pohladil puk v 50. sekunde takým spôsobom, že sa doplachtil ponad brankára až do siete. Druhý gól Ziga pramenil z jeho účinného sóla, na ktoré boli obrancovia hostí prikrátki. Žilinčanom pomohli ku gólom presilovky, v 4. min sa napriahol od modrej Ostrčil a Buc usmernil puk do bránky. V druhej tretine padol len jeden gól a postaral sa oň v početnej prevahe v 34. min Klouda, keď stál v pravej chvíli na správnom mieste, po strele Tomasa pri ľavej žŕdke. 'Barani' sa snažili v kombináciách viac, vypracovali si viacero nádejných prečíslení, no buď situáciu prekombinovali, alebo zakročil brankár Laco. Vynikol najmä pri Heizerovej strele v presilovke v 12. min, aj pri Zigovej o dve minúty neskôr, obdivuhodný postreh uplatnil v 23. min po strele Heizera a v 24. min mu pomohlo šťastie, keď Martinovi v presilovke stačilo nadvihnúť puk. V 27. min sa na neho v prečísleniach rútili Hudec s Handlovským i Hudec s Macíkom, no bezvýsledne. Hostia okrem využitých presiloviek sa taktiež útočne snažili, no oveľa skromnejšie ako ich súper, na hokejkách mali góly Buc v 3. min i Tomas v nájazde v 25-tej, po chybe Rosandiča mieril mimo bránky v 34. min Macejka. Tretia tretina najskôr rozradostila domácich, najskôr však v v 47. min spálil šancu hosťujúci Kalla a z protiútoku Melland zblízka pohotovo z otočky po zemi poslal svojich do vedenia. V 50. min vypadlo na trestnej lavici plexisklo a zápas sa prerušil na 5 minút. Nútená prestávka viac pomohla hosťom, vynútili si tlak a v 54. min ho Varga zužitkoval na vyrovnávajúci gól, ku ktorému výrazne pomohla benevolencia domácej obrany. Rozhodnúť sa muselo v nadstavbe, v predĺžení Buc nepotrestal ďalšiu hrúbku 'baranov', hneď po nej nasledoval žŕdka Ziga, až všetko do svojich rúk bombou 34 sekúnd pred záverom zobral Hudec.