Hossa nedohral zápas proti Los Angeles

štvrtok, 28. október 2010 08:01 | Autor: TASR

V stredajších šiestich stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa slovenskí hokejisti nezapísali do kanadského bodovania.

Hneď traja hráči spod Tatier sa predstavili v zápase Chicago - Los Angeles (3:1). Marián Hossa odohral pre zranenie iba viac ako 10 minút a vyslal dve strely na bránku, jeho kolega v domácom drese Tomáš Kopecký (19:44 min) sa vrátil do zostavy "jastrabov" po nešpecifikovanom zranení hornej časti tela. V drese "kráľov" sa nepresadil center Michal Handzuš, ktorý na ľade strávil takmer 17 minút.

Obranca NY Islanders Milan Jurčina (16:28 min) si v zápase proti Montrealu pripísal dve "mínusky" a bol pri prehre svojho tímu u súpera 3:5.

V noci zaujalo prvé čisté konto v kariére u talentovaného českého brankára Washingtonu Michala Neuvirtha proti Caroline (3:0), ktorá nastúpila po prvý raz v tejto sezóne na domácom ľade. Ústrednou postavou stretnutia San Jose - New Jersey (5:2) bol center Joe Thornton, ktorý zaznamenal hetrik a pridal aj dve asistencie.