Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 4:3 pp a sn v 19. kole extraligy

nedeľa, 3. november 2013 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 3. novembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 4:3 sn (0:2, 3:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 22., 25. J. Ručkay, 21. Saliji, 65. Holovič. - 5., 46. Zigo, 7. Kadura. Rozhodovali: T. Orolin - Gavalier, Tornay, vylúčení: 0:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1492 divákov

Vstup do stretnutia mali lepší hostia z Bystrice. Už v 5. minúte sa Bystričanom podarilo prečíslenie dvaja na jedného, Lamper našiel presnou prihrávkou Ziga a ten spravil z Tomeka štatistu – 0:1. V 7. minúte viedli hostia už dvojgólovým rozdielom. Po vyhranom buly vystrelil od modrej Saracino, Tomek jeho strelu vyrazil iba ku Kadurovi a ten nezaváhal – 0:2. Piešťany sa na výraznejší odpor v prvej časti nezmohli.

V druhej tretine im však stačilo päť minút na dokonalý zvrat. V 21. minúte využil prihrávku Melichárka spomedzi kruhov Saliji – 1:2. V 22. minúte prihral spoza bránky pod seba Bartánus, puk sa dostal k Peškovi, ktorý ho krížnou prihrávkou posunul na J. Ručkaya a ten nemal problém vyrovnať. V 25. minúte už domáci viedli. Bartánusova strela sa odrazila priamo k J. Ručkayovi, ktorý dal svoj druhý gól v zápase. Záver druhej tretiny však opäť patril Banskobystričanom a domácich niekoľkokrát podržal Tomek.

Hostia pokračovali v nastúpenom trende z konca druhej časti a dočkali sa vyrovnania v 46. minúte. Bystričania vyhrali buly, od modrej strieľal Rosandič, Tomek jeho strelu vyrazil iba k Zigovi, ktorý si ešte položil brankára a bez problémov vyrovnal. Strhnúť vedenie opäť na stranu domácich mohol Jakub Ručkay, ale k prihrávke o Bartánusa sa nedostal. Záver zápasu patril Bystričanom no Tomeka už neprekonali.

V predĺžení mohol rozhodnúť Saliji, keď najskôr v jeho úvode netrafil prázdnu bránku po prihrávke Melichárka a v jeho závere zlyhal v rovnakej príležitosti po prihrávke Nemca.

V samostatných nájazdoch sa za domácich presadili Bartánus a Holovič, za hostí Kafka.