Halák strojcom ďalšej výhry St. Louis, Kopecký stále bez bodu

streda, 6. november 2013 10:05 | Autor: TASR

Halák strojcom ďalšej výhry St. Louis, Kopecký stále bez bodu | zdroj: © TASR

New York 6. novembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na stredu v zámorskej NHL už k ôsmemu víťazstvu svoj tím St. Louis.

Stalo sa tak na ľade Montrealu, kde "bluesmani" vyhrali až po samostatných nájazdoch 3:2 a Halák sa prezentoval 25 úspešnými zákrokmi. Jeho krajan v domácej bránke Peter Budaj ale šancu nedostal.

Naďalej bez bodového zápisu zostal aj po 15 odohranom stretnutí útočník Floridy Tomáš Kopecký. V domácom súboji nestačil jeho tím na Edmonton, ktorému podľahol 3:4 po predĺžení. Druhým Slovákom, ktorý sa tešil z víťazstva bol obranca Andrej Sekera, ktorého Carolina vyhrala na svojom ľade nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení. Sekera si svoje štatistiky nerozšíril, rovnako ani Andrej Meszároš v tíme hostí. Columbus s Mariánom Gáboríkom nestačil doma na Ottawu (1:4), pričom slovenský krídelník počas takmer 20-minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára dvoma strelami. Až v nájazdovej lotérii prehral aj Boston s Dallasom 2:3, kapitán "medveďov" Zdeno Chára skončil po viac ako 29-minútovom pobyte na ľade s jednou "mínuskou".

Oporou St. Louis bol opäť brankár Halák, ktorý mal v Montreale o motiváciu navyše. Slovenský gólman totiž v drese Canadiens pôsobil štyri sezóny v rokoch 2006 - 2010, odkiaľ prišiel do St. Louis. Halák zneškodnil 48 sekúnd pred koncom riadneho času trestné strieľanie českého útočníka Tomáša Plekanca a neinkasoval ani v samostatných nájazdoch. Celkovo zaznamenal 25 úspešných zásahov. "Veľmi rád sa vraciam do Bell Center a je to ešte krajšie keď vyhráme," povedal 28-ročný Halák, ktorý po prvom inkasovanom góle zostal chvíľu otrasený na ľade, pretože krátko pred gólom Reneho Bourqua ho zasiahol do hlavy Andrej Markov. Skóre duelu otvoril svojím 13. gólom v sezóne najlepší strelec NHL Alexander Steen.

Pred zápasom Boston - Dallas sa nehovorilo o ničom inom ako o návrate Tylera Seguina. Draftovú dvojku z roku 2010 vymenili Bruins do Dallasu v minulej sezóne ako veľmi produktívneho hráča. Stars vyhrali 3:2 po nájazdoch, v ktorých rozhodol ďalší bývalý hráč Bostonu Rich Peverley. Seguin v zápase nebodoval, ale skóroval v samostatných nájazdoch a po zápase bol spokojný. "Som veľmi šťastný, že sme tu vyhrali. Snažil som sa to brať ako normálny zápas, ale nedalo sa vyhodiť z hlavy, že hrám práve proti Bostonu," povedal Seguin, na ktorého diváci pri dotyku puku pískali. Boston viedol 2:1, ale dve minúty a 34 sekúnd pred koncom riadneho času im ušiel Vernon Fiddler, ktorého fauloval Dennis Seidenberg. Nariadené trestné strieľania Fiddler premenil a poslal duel do predĺženia. Slovenský obranca Bruins Zdeno Chára odohral 29 minút a 16 sekúnd a po jeho chybe otvoril skóre duelu Jamie Benn.

Skvelý návrat po zranení zaznamenal hviezdny ruský útočník Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý 11. a 12. gólom v sezóne pomohol Caps k víťazstvu 6:2 nad New Yorkom Islanders. Ovečkin pre zranenie ramena nehral dva zápasy a oba jeho spoluhráči vyhrali. "Nepotrebujú ma," vtipkoval ešte pred duelom s Islanders. Okrem dvoch presilovkových zásahov prihral "Ovie" aj 19-ročnému Tomovi Wilsonovi na prvý gól v NHL. Wilson zaznamenal aj svoju prvú asistenciu a v závere zápasu sa nepustil do bitky Mattom Carknerom, ktorý ho provokoval. Odmietol tak hetrik Gordieho Howa. "Je to tvrdý chlapík, radšej som sa do toho nepustil," povedal po zápase Wilson. Capitals dali štyri góly v presilovke a o svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, v ktorej skórovali päťkrát. Švédsky center Nicklas Bäckström zaznamenal 23. zápas s minimálne tromi asistenciami a v tejto štatistike je od sezóny 2007/2008 najlepší v lige.

Víťazstvo Ottawy v Columbuse 4:1 vychytal náhradný brankár Robin Lehner, ktorý zaznamenal 32 úspešných zákrokov a výborne zastúpil zraneného Craiga Andersona. Do tímu Senators sa 22-ročný brankár dostal zaujímavým spôsobom so spojitosťou práve s Columbusom. Blue Jackets vymenili v roku 2009 brankára Pascala Leclaira a výber v druhom kole draftu za útočníka Antoina Vermetta. Senators si v drafte 2009 vybrali práve Lehnera. V drese Columbusu vyšiel štvrtýkrát po sebe bodovo naprázdno Marián Gáborík, ktorý odohral takmer 20 minút, zaznamenal dve strely, ale aj dve mínusky.

Edmonton vyhral na ľade Floridy 4:3 po predĺžení, keď o víťazstve Oilers rozhodol svojím druhým gólom v zápase aj v kariére Marc Arcobello. Ani vo svojom 15. zápase v novej sezóne sa kanadského bodu nedočkal Tomáš Kopecký, slovenský útočník odohral 16 minút a 59 sekúnd a na súperovi bránku vyslal dve presné strely. Panteri prehrávali po dvoch tretinách 1:3, ale po dvoch góloch skúseného Scottieho Upshalla si vynútili predĺženie. Upshall vyrovnal pri hre bez brankára 58 sekúnd pred koncom riadneho času.

V súboji dvoch slovenských obrancov sa tešil Andrej Sekera, ktorého Carolina zdolala Philadelphiu s Andrejom Meszárošom 2:1 po predĺžení. Všetko podstatné sa udialo až v závere duelu. Skóre otvoril v 57. minúte v presilovke prvým gólom v sezóne Scott Hartnell a poslal Flyers do vedenia. Carolina však vyrovnala 53 sekúnd pred koncom, keď zblízka skóroval Jordan Staal. Hurricanes nakoniec vyhrali takmer stratený zápas, keď sa v predĺžení dostal do sólového úniku veterán Manny Malhotra a vo svojom len treťom zápase sezóny strelil prvý gól. Tridsaťtriročný Malhotra, ktorý má na konte 867 zápasov v NHL, podpísal kontrakt s Carolinou len 31. októbra.

V San Jose podržal Buffalo brankár Ryan Miller, ktorý zaznamenal 47 zásahov a pomohol trápiacim sa Sabres k víťazstvu na ľade favorita 5:4 po nájazdoch. Víťazný strelil Cody Hodgson. Nájazdy videli diváci aj vo Phoenixe, kde vyhrali domáci nad Vancouverom 3:2. Až v jedenástej sérii rozhodol Antoine Vermette.

sumáre:

BOSTON - DALLAS 2:3 po nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Krug (Smith, Söderberg), 52. Lucic (Hamilton, Krejčí) - 4. Jamie Benn (Ničuškin, Jordie Benn), 58. Fiddler z tr. strieľania, rozh. nájazd: Peverley. Brankári: Rask - Lehtone, strely na bránku: 36:36.

WASHINGTON - NY ISLANDERS 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)

Góly: 24. Carlson, 25. Ovečkin (Bäckström), 27. Johansson (Brouwer, Bäckström), 29. Urbom (Wilson, Oleksy), 38. Ovečkin (Johansson, Bäckström), 56. Wilson (Ovečkin, Grabovskij) - 6. Tavares (Nielsen, Okposo), 25. Okposo (Tavares, MacDonald). Brankári: Holtby - Nabokov, strely na bránku: 39:36.

COLUMBUS - OTTAWA 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 44. Umberger (Ťutin, Dubinsky) - 15. Karlsson, 20. MacArthur (Ryan, Turris), 54. Neil (Spezza, Gryba), 60. Karlsson (Spezza, Michálek). Brankári: McElhinney - Lehner, strely na bránku: 33:24.

MONTREAL - ST. LOUIS 2:3po nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Bourque (Markov, Subban), 35. Bournival (Gionta) - 3. Steen (Backes), 51. Stewart (Shattenkirk, Sobotka), rozh. nájazd: Oshie. Brankári: Price - HALÁK, strely na bránku: 27:32.

FLORIDA - EDMONTON 3:4 po predĺžení (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 11. Goc (Huberdeau, Fleischmann), 51. Upshall (Winchester, Campbell), 60. Upshall (Goc, Kulikov) - 17. Larsen (Nugent-Hopkins, Gordon), 23. Arcobello (Gordon, Jones), 23. Fedun (Nugent-Hopkins, Eberle), 62. Arcobello (Hemský, Gordon). Brankári: Markström - Dubnyk, strely na bránku: 23:27.

CAROLINA - PHILADELPHIA 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 60. J. Staal (E. Staal, Tlustý), 63. Malhotra (Hainsey) - 57. Hartnell (Timonen, Giroux). Brankári: Peters - Mason, strely na bránku: 38:29.

MINNESOTA - CALGARY 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 10. Koivu (Parise, Coyle), 27. Parise (Suter, Koivu), 49. Fontaine (Cooke, Brodziak), 49. Konopka (Mitchell, Scandella), 54. Parise (Koivu, Suter) - 6. Hudler (Bouma, Billins). Brankári: Harding - Berra, strely na bránku: 24:25.

PHOENIX - VANCOUVER 3:2 po nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Vrbata (Hanzal), 38. Doan (Yandle, Moss), rozh. nájazd: Vermette - 21. Hamhuis (Santorelli), 25. Kesler (H. Sedin, D. Sedin). Brankári: Smith - Luongo, strely na bránku: 32:33.

SAN JOSE - BUFFALO 4:5 po nájazdoch (1:0, 0:2, 3:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Havlát (Stuart, Boyle), 44. Kennedy (Vlasic, Pavelski), 45. Hertl (Hannan, Thornton), 57. Wingels (Havlát, Hertl) - 23. Stafford (McBain, Girgensons), 26. McCormick (Stafford, Girgensons), 42. Ennis (Hodgson, Moulson), 48. Tallinder (Ennis, Hodgson), rozh. nájazd: Hodgson, strely na bránku: Niemi - Miller, strely na bránku: 51:36.

Jaroslav Halák (St. Louis) 65:00 2/27 92,60

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/