Main Content

Hokej: "Dvadsiatka" zdolala na úvod Turnaja 4 krajín Nemecko vysoko 6:0 (2)

piatok, 8. november 2013 22:05 | Autor: TASR

Monthey 8. novembra (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvládli vstup do Turnaja 4 krajín vo švajčiarskom Monthey, keď v piatok nadelili nemeckým rovesníkom debakel 6:0.

Mladí Slováci sa presadili hneď v úvode, keď v 5. minúte otvoril skóre Lunter a krátko pred koncom prevej tretiny zvýšil na 2:0 Horanský. V druhej časti už úplne dominovali, keď súpera prestrieľali vysoko 23:5 a ďalšie dva zásahy pridali Valjent a Šimun. Zverenci trénera Ernesta Bokroša si nechali dva kúsky aj na poslednú časť a po góloch Lužu a Cehlárika uzavreli konečné skóre na 6:0.

"Dvadsiatku"čaká v sobotu o 14.30 h duel s Nórskom a svoje účinkovanie na turnaji uzavrie nedeľňajším zápasom s domácim výberom.

Slovensko – Nemecko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Lunter, 18. Horanský, 31. Valjent, 38. Šimun, 44. Luža (Horanský, Kolena), 48. Cehlárik (Horanský, Luža). Rozhodcovia: Grossen, Mollard - Mauron, Pitton (všetci Šcvaj.), vylúčení: 4:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Zostava SR 20: Baroš – Luža, Gachulinec, Rosandič, Predajnianský, Valjent, Černák, Kečkeš, Rusina – Minárik, Kolena, Horanský – Lunter, Daňo, Cehlárik – Koyš, Lantoši, Gríger – Šimun, Gašpar, Skalický

ďalší zápas:

Nórsko - Švajčiarsko 3:9 (0:1, 3:5, 0:3)

Ďalší program SR 20:

sobota 9. novembra o 14.30 h: SR – Nórsko

nedeľa 10. novembra o 16.30 h: SR – Švajčiarsko

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalší výsledok.