Futbal: Víťazom ázijskej LM prvýkrát klub z Číny Guangzhou Evergrande (2)

sobota, 9. november 2013 17:05 | Autor: TASR

Guangzhou 9. novembra (TASR) - Futbalový klub Guangzhou Evergrande sa v sobotu stal prvým čínskym víťazom ázijskej Ligy majstrov od roku 1990 po remíze 1:1 v odvetnom dueli s FC Soul. V prvom zápase sa v juhokórejskej metropole zrodila remíza 2:2.

Skóre odvetného stretnutia otvoril v 58. minúte brazílsky útočník Elkeson, vyrovnávajúci gól Demjanoviča o štyri minúty neskôr však už Soulu k triumfu nepomohol. Vzhľadom na vyšší počet strelených gólov na súperovom ihrisku sa pri výslednom skóre 3:3 stal víťazom čínsky Guangzhou, ktorý na ázijský futbalový vrchol doviedol taliansky tréner Marcello Lippi.

Vďaka víťazstvu v lige majstrov "žltého" kontinentu sa hráči Guangzhou Evergrande predstavia na majstrovstách FIFA budúci mesiac v Maroku.