Main Content

Nohejbal: V Košiciach prvé zlato pre Slovensko zásluhou juniorov

nedeľa, 10. november 2013 12:05 | Autor: TASR

Košice 10. novembra (TASR) - Prvú medailu na európskom šampionáte v nohejbale žien a juniorov v Košiciach vybojovali v nedeľu slovenskí juniori. Vo finále súťaže jednotlivcov prehrali síce prvý set v Českom 8:11, v ďalších dvoch ale súboj otočili vo svoj prospech a získali zlatú medailu. V ženskej súťaži jednotlivkýň neuspeli Slovenky v zápase o 3. miesto s Českom, ktorému podľahli 1:2.

Výsledky:

ženy - jednotlivkyne:

finále: Maďarsko - Švajčiarsko 2:0 (3, 8)

o 3. miesto:

Slovensko - ČR 1:2 (4, -3, -10)

o 5. miesto: Kanada - Dánko 2:0 (4, 5)

o 7. miesto: Francúzsko - Ukrajina 2:0 (5, 6)

juniori - jednotlivci:

finále: Slovensko - ČR 2:1 (-8, 11, 7)

o 3. miesto: Rumunsko - Švajčiarsko 2:0 (4, 9)

o 5. miesto: Maďarsko - Ukrajina 2:0 (3, 5)

o 7. miesto: Francúzsko - Rusko 2:0 (3, 4)