Nohejbal: V Košiciach v dvojiciach žien striebro pre Slovensko (2)
Košice 10. novembra (TASR) - Prvú medailu na európskom šampionáte v nohejbale žien a juniorov v Košiciach vybojovali v nedeľu slovenskí juniori. Vo finále súťaže jednotlivcov prehrali síce prvý set v Českom 8:11, v ďalších dvoch ale súboj otočili vo svoj prospech a získali zlatú medailu. V ženskej súťaži jednotlivkýň neuspeli Slovenky v zápase o 3. miesto s Českom, ktorému podľahli 1:2.
V dvojiciach získali ženy pre Slovensko striebornú medailu, keď vo finále prehrali s Maďarskom 1:2.
Výsledky:
ženy - jednotlivkyne:
finále: Maďarsko - Švajčiarsko 2:0 (3, 8)
o 3. miesto:
Slovensko - ČR 1:2 (4, -3, -10)
o 5. miesto: Kanada - Dánko 2:0 (4, 5)
o 7. miesto: Francúzsko - Ukrajina 2:0 (5, 6)
dvojice:
finále: Slovensko - Maďarsko 1:2 (-10, 9, -4)
o 3. miesto: Kanada - ČR 0:2 (-1, -3)
o 5. miesto: Francúzsko - Švajčiarsko 0:2 (-9, -4)
o 7. miesto: Dánsko - Ukrajina 2:0 (3, 2)
juniori - jednotlivci:
finále: Slovensko - ČR 2:1 (-8, 11, 7)
o 3. miesto: Rumunsko - Švajčiarsko 2:0 (4, 9)
o 5. miesto: Maďarsko - Ukrajina 2:0 (3, 5)
o 7. miesto: Francúzsko - Rusko 2:0 (3, 4)
UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek a výsledky dvojíc žien
