NBA: Miami kraľovalo v New Jersey, Utah v Oklahome - súhrn

pondelok, 1. november 2010 11:30 | Autor: TASR

NBA: Miami kraľovalo v New Jersey, Utah v Oklahome - súhrn | zdroj: SITA

Štvrtý zápas v prvom týždni nového ročníka basketbalovej NBA odohral v nedeľu najsledovanejší tím súťaže Miami Heat a po úvodnom zakopnutí v Bostone tretí raz v rade nezaváhal.

Rušný Halloween zažil losangeleský Staples Center, najskôr tu Clippers podľahli Dallasu a potom v kalifornskom derby Golden State Warriors nedokázali účinne vzdorovať Lakers. Prekvapením nedele bola domáca prehra Oklahoma City Thunder s doteraz nevýrazným Utahom.

Na palubovke New Jersey Nets nenechalo mužstvo okolo trojice LeBron James, Dwyane Wade a Chris Bosh nič na náhodu. Od úvodných minút potvrdzovalo svoje kvality a rozdiel v skóre postupne narastal. Najslabší celok uplynulej sezóny viedol iba raz, po úvodnom koši celého duelu z ruky Brooka Lopeza však hostia strelili 10 bodov v rade a najmä skvelou obranou už nedovolili duel zdramatizovať. Heat udržali doteraz nezdolaných Nets na 35-percentnej úspešnosti streľby z poľa a bez väčších ťažkostí si pripísali tretí triumf v rade - 101:87. Wade v celom zápase vystrelil z poľa iba deväťkrát, zaznamenal 17 bodov a potom sa naoko čudoval: "To sú štatistiky za prvý polčas?! V minulosti by takéto čísla neveštili pre Miami nič dobré. Dali sme sa dohromady, aby sme sa podelili o prácu na ihrisku. Dnes sa naskytla sa šanca uľahčiť si ju. Hrali sme skvelý tímový basketbal, a to ešte nie sme tam, kde by sme chceli byť," poznamenal Wade.

O víťazstve Dallasu nad Los Angeles Clippers (99:83) sa rozhodovalo až v druhom polčase, ale bodom zlomu bola strela Jasona Kidda štyri stotiny pred koncom druhej štvrtiny. Rozohrávač hostí namieril presne spoza trojkového oblúka vlastnej polovice ihriska, Mavericks sa dostali do vedenia 49:47 a odvtedy ani raz neprehrávali. "Doskočil som loptu, zostávali možno dve sekundy, už som to chcel zabaliť, ale Jason Terry mi povedal, aby som vystrelil. Nestarám sa o percentá v trojkovej streľbe, tak som ho poslúchol. Mal som šťastie," povedal jeden z najstarších hráčov celej súťaže.

V Oklahoma City sa očakával jednoznačný zápas, ale v prospech domácich, a nie hostí z Utahu. Thunder však zlyhali na oboch stranách ihriska a utrpeli prvú prehru v sezóne, zatiaľ čo Jazz si v nej pripísali premiérové víťazstvo (120:99). Domáci ostrostrelec Kevin Durant síce zaznamenal 4 trojky a celkovo 28 bodov, ale celý tím mal len 40-percentnú streľbu z poľa a spoza oblúka skončil v koši len každý štvrtý pokus. V drese hostí sa blysol 30-bodový Paul Millsap, ktorý pridal aj 16 doskokov.

Bez zraneného rozohrávača Stephena Curryho nemali Golden State Warriors čím zaskočiť obhajcu trofeje. Lakers nepustili hostí v zápase doteraz nezdolaných tímov ani raz do vedenia, po prvej štvrtine vyhrávali už 34:14 a postupne ich náskok narástol až na 32 bodov. O bezzubosti "bojovníkov" a skvelej obrane domácich svedčí fakt, že podkošový líder Golden State David Lee nezaznamenal ani jeden bod, predviedol iba tri doskoky a stratil päť lôpt. Skóre sa zastavilo na 107:83.

New Jersey - Miami 78:101 (18:29, 24:29, 19:27, 17:16)
Najviac bodov: B. Lopez 20, Harris a Favors (13 doskokov) po 13 - James 20, Bosh 18, Wade 17, divákov: 17 086.

Los Angeles Clippers - Dallas 83:99 (23:27, 24:22, 19:29, 17:21)

Najviac bodov: Griffin 16, Kaman 13 (13 doskokov), D. Jordan 10 - Butler 17, Nowitzki 16, Terry 15, divákov: 13 718.

Oklahoma - Utah 99:120 (23:27, 17:29, 34:35, 25:29)
Najviac bodov: Durant 28, Westbrook 22, Green 17 - Millsap 30 (16 doskokov), A. Jefferson 23 (10 doskokov), C.J. Miles 21, divákov: 18 203.

Los Angeles Lakers - Golden State 107:83 (34:14, 22:24, 25:26, 26:19)
Najviac bodov: P. Gasol 26 (12 doskokov), Bryant 20, Odom 16 (14 doskokov) - Ellis 20, D. Wright 18, B. Wright 11,divákov: 18 997.