Main Content

Šach-MS-titul: Aj druhý súboj Nóra Carlsena a Inda Ananda sa skončil remízou

nedeľa, 10. november 2013 14:05 | Autor: TASR

Chennai 10. novembra (TASR) - Aj druhá partia o majstra sveta v šachu medzi Indom Višvanathanom Anandom a Nórom Magnusom Carlsenom sa v indickom Chennai skončila remízou. Po druhom kole, v ktorom hral s bielymi fugúrkami Anand, je tak stav 1:1.

Majstrom sveta sa stane ten hráč, ktorý ako prvý získa 6,5 bodu. Celkovo je na programe ešte ďalších 11 partií, v prípade nerozhodného stavu (6:6 - pozn.) rozhodnú o majstrovi sveta tajbrejky. Anand sedí na šachovom tróne nepretržite od roku 2007. Vtedy vyhral nad Rusom Vladimirom Kramnikom a pred tromi rokmi v Sofii obhájil titul po triumfe nad domácim veľmajstrom Veselinom Topalovom. Vďaka skalpu Izraelčana Borisa Gelfanda v máji 2012 zaknihoval Anand víťazný hetrik a celkovo získal už šiesty titul.

Výsledok - 2.kolo:

Višvanathan Anand (Ind.) - Magnus Carlsen (Nór.) 0,5:0,5

stav po 2. kole: 1:1

Ďalší program súboja o titul majstra sveta v šachu (začiatok vždy o 10.30 SEČ):

nedeľa 10. novembra: 2. kolo

pondelok 11. novembra: voľný deň

utorok 12. novembra: 3. kolo

streda 13. novembra: 4. kolo

štvrtok 14. novembra: voľný deň

piatok 15. novembra: 5. kolo

sobota 16. novembra: 6. kolo

nedeľa 17. novembra: voľný deň

pondelok 18. novembra: 7. kolo

utorok 19. novembra: 8. kolo

streda 20. novembra: voľný deň

štvrtok 21. novembra: 9. kolo

piatok 22. novembra: 10. kolo

sobota 23. novembra: voľný deň

nedeľa 24. novembra: 11. kolo

pondelok 25. novembra: voľný deň

utorok 26. novembra: 12. kolo

streda 27. novembra: voľný deň

štvrtok 28. novembra: prípadné tajbrejky