sobota, 16. november 2013 09:34 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava týždňa v NHL (8. - 14.11.) | zdroj: © TASR

Nová sezóna 2013/2014 National Hockey League je v plnom prúde. V našej Elitnej zostave Vám prinášame výber najlepších hráčov na každom poste v uplynulom týždni zámorskej profiligy.

Brankár

Ondřej Pavelec (Winnipeg Jets) Bilancia týždňa: 3 zápasy, 3 víťazstvá, 112 úspešných zákrokov, 6 inkasovaných gólov, 2 inkasované góly na zápas, 1 shutout, 94,9% úspešnosť zásahov

Český reprezentačný gólman vstúpil do týždňa bezchybným výkonom proti Nashvillu Predators. Pochytal 41 striel súpera, na svoje konto si pripísal čisté konto, bol vyhlásený prvou hviezdou zápasu a radoval sa z výhry 5:0. Ďalšie víťazstvo si pripísal na svoje konto v súboji so San Jose Sharks. Za svoj chrbát síce pustil štyri puky, no napriek tomu sa radoval z víťazstva 5:4 po samostatných nájazdoch. 26-ročný kladenský rodák zvíťazil aj vo svojom treťom vystúpení v sledovanom období. Na ľade Detroitu Red Wings sa prezentoval 41 úspešnými zákrokmi a „tryskáčom“ dopomohol k výhre 3:2 po samostatných nájazdoch.

Obrancovia

Dan Boyle (San Jose Sharks) Bilancia týždňa: 3+2

Skúsený zadák bol v minulom týždni najproduktívnejším obrancom zámorskej profiligy. V spomínanom súboji medzi Winnipegom Jets a San Jose Sharks (5:4 po nájazdoch) sa dvakrát strelecky presadil a bodovo nemlčal ani na ľade Calgary, keď asistoval na víťazný gól svojho celku v predĺžení, „žraloci“ zvíťazili 3:2. Týždeň San Jose zakončilo súbojom na ľade Vancouveru Canucks. Dan Boyle zaznamenal asistenciu ku ktorej pridal aj víťazný presný zásah zápasu v tretej minúte predĺženia.

Oliver Ekman-Larsson (Phoenix Coyotes) Bilancia týždňa: 1+3

Larssonov Phoenix začal týždeň súbojom proti Washingtonu. Domáci hokejisti už mali na mále, no v predposlednej minúte „kojoti“ vyrovnali a to aj vďaka asistencii švédskeho beka, ktorý sa napokon tešil z dvojbodového zisku po výsledku 4:3 po samostatných nájazdoch. Ekman-Larsson sa nenechal zahanbiť ani v Saint Louis, kde svojmu tímu dopomohol k výhre 3:2 po predĺžení víťazným gólom ku ktorému pridal aj jednu asistenciu. Týždeň zakončil prihrávkou na ľade obhajcu titulu z Chicaga Blackhawks, ktorý zdolal celok z Arizony 5:4 po shootoutoch.

Útočníci

Andrew Ladd (Winnipeg Jets) Bilancia týždňa: 1+4

Útočnú formáciu týždňa otvára kapitán Winnipegu Jets Andrew Ladd, ktorý v úvode sledovaného obdobia dvomi gólovými prihrávkami pomohol svojmu tímu zdolať Nashville Predators presvedčivo 5:0. Skvelý duel odohral v domácom NTS Centre proti San Jose Sharks. Zaznamenal bilanciu 1+1 ku ktorej pridal aj víťazný nájazd zápasu, „tryskáči“ zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch.  Ladd svojmu tímu premeneným shootoutom zabezpečil víťazstvo aj na ľade Detroitu Red Wings. V zápase zaznamenal taktiež jednu prihrávku a bol vyhlásený za druhú hviezdu stretnutia. Winnipeg vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch.

Tyler Seguin (Dallas Stars) Bilancia týždňa: 6+1

21-ročný center do Dallasu Stars zavítal z Bostonu Bruins a už v 21 rokoch čelil v texaskom klube obrovskej výzve – mal sa stať jedným z hlavných tvárí klubu. Seguinovi však táto „práca“ ide od ruky, čo potvrdil aj v predchádzajúcich stretnutiach. V dueli proti Chicagu Blackhawks jedným gólom zmiernil prehru 5:2 a skórovať sa mu podarilo aj proti Edmontonu Oilers. Dallas vyhral 3:0. A potom to prišlo. Na ľade Calgary sa doslova vybláznil, keď zaznamenal bilanciu 4+1 a jeden z jeho presných zásahov bol víťazný. „Hviezdy“ vyhrali vysoko 7:3.

Jamie Benn (Dallas Stars) Bilancia týždňa: 1+6

Útočný trojlístok uzatvára Seguinov spoluhráč Jamie Benn. Kapitán Dallasu začal týždeň rovnako nenápadne ako elitný center „hviezd“, keď prihrával na Seguinov gól, ktorý Dallasu nestačil na víťazstvo a s Chicagom prehrali 5:2. Naplno sa presadil až v spomínanom súboji v Calgary (3:7), Benn si do štatistik pripísal fantastickú bilanciu 1+5 a mal leví podiel na vysokej výhre svojho celku. Vďaka vydarenému týždňu sa tak obaja útočníci Dallasu prebojovali do najlepšej desiatky bodovania National Hockey League. Seguinovi patrí piate miesto, Benn je na siedmej priečke.