nedeľa, 17. november 2013 10:11 | Autor: Dávid Lech

Zo súboja medzi gólmanmi Martinom Brodeurom a Marcom-Andrem Fleurym vyšiel ako víťaz prvý menovaný, ktorého tím zvíťazil 4:1. Ochranca svätyne Pittsburghu Penguins však predviedol dva nádherné zákroky.

28-ročný Kanaďan neprežil proti New Jersey Devils príliš vydarený zápas. Z 21 striel pustil za svoj chrbát tri a jeho percentuálna úspešnosť zásahov bola len 85,71%. Napriek tomu sa predviedol divákom viacerými kvalitnými zákrokmi. Najprv za stavu 1:1 v 31. minúte krásnym zákrokom zneškodnil samostatný únik Stevea Berniera.

O štyri minúty Fleury opäť priviedol strelcov New Jersey do zúfalstva. Tentoraz na ňom stroskotal Michael Ryder, ktorý po skvelom Fleuryho zákroku nepotrestal chybnú rozohrávku "tučniakov".

Z mikrosúboja medzi kanadským gólmanmi tak vyšiel víťazne slávnejší Martin Brodeur, ktorý kryl 27 striel a v zápase sa prezentoval veľmi kvalitným výkonom. V krásnych zákrokoch mal však jeho mladší krajan jasne navrch.