NHL: Budajovi sa opäť darilo, vychytal štvrtú výhru v piatom zápase sezóny

sobota, 23. november 2013 09:05 | Autor: TASR

NHL: Budajovi sa opäť darilo, vychytal štvrtú výhru v piatom zápase sezóny | zdroj: © TASR

New York 23. novembra (TASR) - Hokejový brankár Peter Budaj nastúpil v zámorskej NHL na svoj piaty zápas v drese Montrealu Canadiens v tejto sezóne a zapísal si štvrtú výhru.

Slovenský gólman zastavil 27 striel hráčov domáceho tímu Washington Capitals a prispel k výhre Montrealu 3:2. Budaj mal 92,6% úspešnosť zákrokov.

Hokejisti Montrealu rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej dosiahli tri góly v rozpätí necelých piatich minút. Brankára Budaja prekonal na druhej strane jediný hráč Alexander Ovečkin. Ruský kanonier dal totiž oba góly tímu z hlavného mesta a s 19 presnými zásahmi je najlepším strelcom celej súťaže.

V ďalších stretnutiach v noci na sobotu zasiahol do hry zo Slovákov už len Richard Pánik. Jeho tím Tampa Bay však prehral v Anaheime 0:1 po predĺžení. Columbus bez zraneného Mariána Gáboríka (koleno) prehral na ľade Vancouveru 2:6, New York Islanders bez Ľubomíra Višňovského prehral v Pittsburghu 3:4 a Florida bez Tomáša Kopeckého ťahala za kratší povraz v súboji s Calgary, keď v provincii Alberta prehrala 3:4 po samostatných nájazdoch.

Sumáre - NHL:

WASHINGTON - MONTREAL 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 20. Ovečkin (Carlson, Brouwer), 53. Ovečkin (Carlson, Grabovskij) - 9. Moen (Bournival, White), 12. Desharnais (Gorges, Markov), 14. Briere (Gorges, Jemelin). Brankári: Neuvirth - BUDAJ, strely na bránku: 27:31.

PITTSBURGH - NY ISLANDERS 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Góly: 5. Kunitz (Crosby, Malkin), Kunitz (Neal, Martin), 27. Malkin (Neal, Jokinen), 59. Crosby (Dupuis, Kuntiz). Brankári: Zatkoff - Poulin, strely na bránku: 34:35.

CALGARY - FLORIDA 4:3 pp a sn (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 29. Colborne (D. Jones), 33. Baertschi (Colborne, Brodie), 46. B. Jones (Bouma, Bäcklund), rozh. nájazd Monahan - 16. Gilbert (Bjugstad), 48. Hayes, 55. Goc (Bergenheim, Gomez). Brankári: Berra - Thomas, strely na bránku: 24:26.

VANCOUVER - COLUMBUS 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Góly: 20. D. Sedin (Edler), 33. Kassian (Richardson, Stanton), 34. H. Sedin (D. Sedin, Kesler), 35. Edler (Higgins, Santorelli), 50. H. Sedin (D. Sedin, Stanton), 60. Welsh (Stanton, Weise) - 3. Calvert (Chaput), 57. Anisimov (Niktin, Savard). Brankári: Luongo - Bobrovskij, strely na bránku: 35:16.

ANAHEIM - TAMPA BAY 1:0 pp. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 65. Getzlaf. Brankári: Hiller - Bishop, strely na bránku: 42:31.