NBA: Víťazstvá hostí z New Yorku a Oklahoma City

piatok, 5. november 2010 10:35 | Autor: TASR

V dvoch štvrtkových dueloch zámorskej NBA sa zrodili víťazstvá hostí, keď New York vyhral v Chicagu 120:112 a Oklahoma City v Portlande 107:106 po predĺžení.

Knicks mali pred duelom v Chicagu v dovtedajších troch zápasoch žalostnú úspešnosť streľby na úrovni 29 percent, no v United Center tomu urobili rázny koniec. V zápase premenili rovnú polovicu pokusov, pričom spoza trojkového oblúka dokonca v priemere dva z troch, keď im z 24 striel cez obruč prepadlo 16 lôpt. Najsnaživejší v tomto smere boli Toney Douglas s piatimi ďalekonosnými strelami a Danilo Gallinari s Raymondom Feltonom, ktorí zaznamenali po štyri trojky. "Môžete si byť istí, že vždy, keď strieľam, verím si, že loptu namierim presne. Môžem minúť hoci aj desať za sebou, ale keď budem strieľať ďalšiu, budem veriť, že tam spadne," odkryl svoje tajomstvo chladnokrvnej streľby druhoročiak Douglas, ktorého v roku 2009 draftovali z 29. miesta Lakers. V prvom polčase súboja, v ktorom si hostia vytvorili 21-bodový náskok, bol najplatnejším hráčom Knicks Danilo Gallinari. Taliansky krídelník v ňom strelil 21 zo svojich 24 bodov. Po tesných prehrách s Bostonom a Portlandom si tak Knicks napravili náladu, pričom odolali aj výbornej hre Derricka Rosa, ktorý si pripísal 24 bodov a 14 asistencií.

Hráči Portlandu si pred súbojom s Oklahomou vypočuli nepríjemnú správu, že Fabricio Oberto počas šiestej sezóny v NBA ukončil kariéru pre problémy so srdcom. Do mužstva prišiel tesne pred sezónou, aby vypomohol v podkošových priestoroch, keďže Joel Przybilla a Greg Oden si doliečujú zranenia. Proti Oklahome City si miesto pod košom zastal Marcus Camby, ktorý strelil 13 bodov a doskočil 12 lôpt. Portland nad súperom viedol v tretej štvrtine so sľubným náskokom 70:58, no do konca tretej časti hry premenili jeho hráči iba 2 z 12 pokusov. V priebehu štvrtej časti hry sa hostia na súpera definitívne dotiahli, v závere mohol predsa len pre domácich rozhodnúť Brandon Roy, keď sa uvoľnil na trojbodovom oblúku, no následne v netiesnenej pozícii nedokázal dostať loptu do koša. V predĺžení trápenie Portlandu pokračovalo, keď z ôsmich útokov zaznamenali jeho hráči iba šesť nepresných pokusov a dve straty lôpt. Prvý a jediný kôš z hry dali v poslednej sekunde predĺženia a o víťazovi tak bolo rozhodnuté. "Porazili sme sa dnes sami. Zápas bol o doskakovaní, zastavovaní súpera v obrane a efektívnom zakončovaní útokov. My sme ich ale nechali pod doskami vyniknúť, v obrane sme mali množstvo výpadkov a v útoku sme sa pričasto spoliehali na náročné strely z výskoku," trefne zhodnotil zbabraný záver zápasu tréner Trail Blazers Nate McMillan.

Chicago - New York 112:120 (30:34, 22:36, 31:23, 29:27)
Najviac bodov: D. Rose 24 (14 asistencií), T. Gibson (10 doskokov) a Korver po 18 - Douglas 30, Gallinari 24, Felton 20 (10 asistencií), 21 203 divákov

Portland - Oklahoma City 106:107 po predĺžení (23:29, 35:22, 23:24, 19:25 - 6:7)

Najviac bodov: Aldridge 22, Roy 19, A. Miller (11 asistencií) a Batum po 16 - Westbrook a Durant po 28 (obaja 11 doskokov), J. Green 19, 20 611 divákov