NHL: Chára a Sekera skórovali vo vzájomnom súboji, asistencia Tatara - sumáre

nedeľa, 24. november 2013 10:05 | Autor: TASR

New York 24. novembra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa strelecky presadili v noci na nedeľu v zámorskej NHL a obaja v dueli Boston - Carolina (3:2 pp). Domácim Bruins pomohol gólom k triumfu ich kapitán Zdeno Chára, v drese hostí skóroval jeho krajan Andrej Sekera. Zo Slovákov bodoval v dvanásťzápasovom programe ešte útočník Detroitu Tomáš Tatar, jeho asistencia však neodvrátila prehru Red Wings s Ottawou 2:4.

Chára v súboji s Hurricanes v presilovke štvrtým gólom v ročníku vyrovnal v 15. minúte na 1:1 a odpovedal tak na zásah Sekeru, ktorý rovnako v početnej výhode v 6. minúte otvoril skóre duelu. Pre obrancu "hurikánov" to bol piaty gól v sezóne. V predĺžení rozhodol o výhre domácich David Krejčí. Tatar mal prsty v otváracom zásahu duelu Detroit - Ottawa, keď jeho strelu v presilovke tečoval pred súperovou bránkou spoluhráč Darren Helm.

Vo Vancouveri nenastúpil ani jeden slovenský útočník Chicaga. Michal Handzuš stále laboruje so zranenou rukou a tím opustil aj Marián Hossa, ktorý z rodinných dôvodov cestoval z Kanady do Chicaga. Blackhawsks aj bez pomoci Slovákov vyhrali na ľade Canucks 2:1, keď v tretej tretiny skórovali v rozpätí deviatich sekúnd Andrew Shaw a Mike Krüger.

Už dvadsiaty gól v sezóne strelil ruský útočník Washingtonu Alexander Ovečkin, ale Capitals prehrali na ľade Toronta 1:2 po samostatných nájazdoch. Washington prestrieľal súpera v pomere 50:28, ale nikto iný okrem Ovečkina neprekonal výborného Jamesa Reimera. Montreal si poradil na domácom ľade s Pittburghom 3:2, keď dva góly strelil útočník Max Pacioretty. "Tučniaci" znížili v tretej tretiny po dvoch góloch Jamesa Neala z 0:3 na 2:3, ale na body to nestačilo. V bránke Canadiens dostal šancu Carey Price, Slovák Peter Budaj bol na striedačke.

Philadelphia sa po nevydarenom vstupe do sezóny postupne dostáva do formy, keď vyhrala tretí duel po sebe a šiesty z posledných siedmych zápasov. Flyers zdolali na domácom ľade New York Islanders, ktorým stále chýbal pre zranenie slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Jeho krajan Andrej Meszároš v drese "letcov" opäť šancu nedostal a bol siedmy zápas po sebe len na tribúne.

Vo forme hrajúci hokejisti St. Louis vyhrali nad Dallasom 6:1. V bránke Blues dostal tentoraz na úkor jednotky Jaroslava Haláka šancu Brian Elliott a zaskvel sa 34 úspešnými zákrokmi. Blues vyhrali piaty z posledných šiestich duelov a prežívajú najlepší vstup do sezóny v histórii klubu. Tréner Ken Hitchcock zaznamenal 621. víťazstvo v kariére a v historických tabuľkách sa posunul na ôsme miesto.

Náhradný brankár New Yorku Rangers Cam Talbot vychytal druhú nulu po sebe, keď tentoraz neinkasoval v Nashville, kde zaznamenal 17 zákrokov. Rangers vyhrali 2:0. Talbot dostal šancu predtým 16. novembra v Montreale a chytil všetkých 22 striel Canadiens. Svoju osobnú sériu bez gólu natiahol na 146 minút a 28 sekúnd.

V Los Angeles rozhodol o víťazstve Colorada v predĺžení jediným gólom v zápase Jamie McGinn. Dvanáste čisté konto v kariére zaznamenal brankár Avalanche Semjon Varlamov. Colorado prestrieľalo domácich v pomere 33:19.

Sumáre:

BOSTON - CAROLINA 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. CHÁRA (Lucic, Krug), 34. Smith (Söderberg, Bartkowski), 62. Krejčí (Iginla, Boychuk) - 6. SEKERA (Skinner, E. Staal), 52. Dwyer. Brankári: Johnson - Ward, strely na bránku: 38:24.

WINNIPEG - MINNESOTA 2:3 po nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Frolík (Halischuk), 46. Halischuk (Frolík, Scheifele) - 44. Niederreiter (Scandella, Parise), 56. Parise (Koivu, Suter), rozh. nájazd: Coyle. Brankári: Pavelec - Bäckström, strely na bránku: 39:35.

TORONTO - WASHINGTON 2:1 po nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 31. Clarkson (Gardiner, Kadri), rozh. nájazd: Lupul - 56. Ovečkin (Green). Brankári: Reimer - Holtby, strely na bránku: 28:50.

MONTREAL - PITTSBURGH 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 22. Pacioretty, 42. Plekanec (Markov, Subban), 43. Pacioretty (Diaz) - 46. Neal (Malkin, Martin), 58. Neal (Malkin). Brankári: Price - Fleury, strely na bránku: 29:31.

DETROIT - OTTAWA 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 14. Helm (TATAR, Kindl), 42. Dacjuk (Kronwall, Zetterberg) - 15. MacArthur (Ryan, Wiercioch), 16. Neil (Conacher, Smith), 44. Ryan (Karlsson, Spezza), 56. MacArthur (Wiercioch, Karlsson). Brankári: Howard - Lehner, strely na bránku: 36:29.

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 21. Read (Couturier, Downie), 22. Simmonds (Lecavalier, Gustafsson), 24. Giroux (Simmonds, Voráček), 53. B. Schenn (Voráček, Giroux), 60. Read - 35. Tavares (Vanek, Donovan), 43. Boulton (Cizikas). Brankári: Mason - Poulin (24. Nilsson), strely na bránku: 30:38.

ST. LOUIS - DALLAS 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

Góly: 2. Sobotka (Pietrangelo, Oshie), 12. Tarasenko (Schwartz), 27. Backes, 41. Roy (Steen, Shattenkirk), 46. Stewart (Morrow, Bouwmeester), 52. Oshie (Pietrangelo, Berglund) - 11. Dillon (Peverley, Jamie Benn). Brankári: Elliott - Lehtonen (46. Ellis), strely na bránku: 25:35.

NASHVILLE - NY RANGERS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 34. McDonagh (Girardi, Zuccarello-Aasen), 48. Stepan (Zuccarello-Aasen). Brankári: Mazanec - Talbot, strely na bránku: 17:34.

PHOENIX - ANAHEIM 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Góly: 28. Ribeiro (Morris, Doan), 45. Doan (Ekman-Larsson, Vrbata) - 12. Penner (Fowler, Bonino), 29. Penner (Lovejoy), 32. Perry (Getzlaf), 37. Vatanen (Perreault, Beleskey). Brankári: Smith (41. Greiss) - Hiller, strely na bránku: 44:27.

VANCOUVER - CHICAGO 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 19. Kesler (Garrison, D. Sedin) - 45. Shaw (Kane, Keith), 45. Krüger (Hjalmarsson, Oduya). Brankári: Luongo - Crawford, strely na bránku: 37:29.

LOS ANGELES - COLORADO 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 63. McGinn (Mitchell, Hejda). Brankári: Scrivens - Varlamov, strely na bránku: 19:33.

SAN JOSE - NEW JERSEY 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Hannan (Thornton, Burns), 15. Kennedy (Havlát, Demers) - 49. Eliáš (Greene, Gelinas). Brankári: Niemi - Brodeur, strely na bránku: 30:19.

Slováci v akcii:

Andrej Sekera (Carolina) 24:46 1 0 1 (1) 2 2

Zdeno Chára (Boston) 27:05 1 0 1 (-1) 2 0

Tomáš Tatar (Detroit) 11:17 0 1 1 (-1) 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/