KHL: Podolsk otočil duel s Novosibirskom a vyhral 4:3 sn, Kudroč skóroval (4)

nedeľa, 24. november 2013 17:05 | Autor: TASR

Moskva 24. novembra (TASR) - Do streleckej listiny sa v nedeľňajšom dueli KHL zapísal pri prehre Sibiru Novosibirsk na ľade Víťazu Podolsk 3:4 pp a sn aj slovenský hokejista Kristián Kudroč v drese hostí.

Tridsaťdvaročný obranca poslal puk do siete v 26. minúte, keď zvýšil počas presilovky na 2:0. Sibir viedol na ľade súpera od polovice duelu už 3:0, no domáci poslali tromi gólmi stretnutie do predĺženia. Keďže ďalších päť minút navyše rozuzlenie neprinieslo, v sérii samostatných nájazdov rozhodol o obrate stretnutia a zisku dvoch bodov pre Podolsk útočník Vjačeslav Soloduchin.

Obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva zdolal v nedeľňajšom stretnutí KHL na domácom ľade Amur Chabarovsk 5:4. Jedným gólom sa pod triumf moskovského tímu podpísal aj slovenský obranca Dominik Graňák, ktorý skóroval v druhom dueli za sebou.

Chvíľa tridsaťročného zadáka prišla v 37. minúte, keď sa radoval zo štvrtého presného zásahu v sezóne. Dinamo stratilo v posledných piatich dueloch len jeden bod a v Západnej konferencie mu patrí druhá priečka.

Slovenský útočník Štefan Ružička pomohol jedným gólom Avangardu Omsk k víťazstvu v nedeľňajšom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Riga (5:2). Dvadsaťosemročný nitriansky odchovanec v 16. minúte zvýšil svojím štvrtým presným zásahom v sezóne na 2:0 pre domácich. Lotyšskému tímu nepomohla k bodom ani asistencia Marcela Haščáka pri prvom góle hostí.

Sumáre nedeľňajších zápasov KHL:

Avangard Omsk - Dinamo Riga 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Širokov, 16. RUŽIČKA, 33. Popov, 53. D. Siomin, 59. S. Kosticyn - 22. Pavlovs (HAŠČÁK), 42. Szczechura

Barys Astana - CSKA Moskva 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Góly: 36. Blochin, 46. Bochenski - 7. Morozov, 10. Saprykin, 43. Neprjajev, 47. Grigorenko, 58. Saprykin

Jugra Chanty-Mansijsk - Lev Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 24. Buľanskij - 13. Azevedo, 21. Ullström, 22. Jaakola, 51. Thörnberg

Dinamo Moskva - Amur Chabarovsk 5:4 (1:2, 4:1, 0:1)

Góly: 1. Soin, 26. Mosajlov, 34. Komarov, 34. Soin, 37. GRAŇÁK - 11. Junkov (tr. strieľanie), 15. Junkov, 22. Petružálek, 42. Stepanov

Torpedo Nižnij Novgorod - Metallurg Novokuzneck 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Salminen, 18. Paršin, 36. Bernatskij, 37. Salminen, 50. Galuzin

Víťaz Podolsk - Sibir Novosibirsk 4:3 pp a sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 36. Chafizullin, 44. Golovkov, 45. Selezňov, roz. nájazd Soloduchin - 5. Enlund, 26. KUDROČ, 29. Kopejkin

AK Bars Kazaň - Admiral Vladivostok 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Góly: 37. Tereščenko, 44. Vincour, 50. Nikulin, 51. Stapleton, 53. Vincour - 59. Sokolov

SKA Petrohrad - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Ketov, 58. Chudinov - 28. Belov

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 1., 2. odsek a ďalšie sumáre