NHL: Tatar so Sekerom víťazne, bodové štatistiky si nerozšíril

pondelok, 25. november 2013 09:05 | Autor: TASR

NHL: Tatar so Sekerom víťazne, bodové štatistiky si nerozšíril | zdroj: © TASR

New York 25. novembra (TASR) - Dvojica slovenských hokejistov sa predstavila v dvoch nočných zápasoch zámorskej NHL a obaja sa po ich skončení tešili z výhier svojich tímov.

Detroit s útočníkom Tomášom Tatarom triumfoval v Buffale 3:1, Tatar si však svoje bodové konto nerozšíril, keď počas 13:21 minútového pobytu na ľade sa prezentoval troma strelami.

Nebodoval ani obranca Caroliny Andrej Sekera pri víťazstve Hurricanes doma nad Ottawou 4:1. S 23:08 minútami, ale po Justinovi Faulkovi (24:12) patril k druhému najvyťaženejšiemu domácemu hráčovi. Sekera si pripísal tri plusové body a na súperovho brankára vyslal dve strely.

sumáre:

BUFFALO - DETROIT 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Hodgson (Stafford) – 21. Helm (Alfredsson, Abdelkader), 52. Franzen (Zetterberg, Kronwall), 60. Alfredsson (Franzen). Brankári: Miller - Gustafsson, strely na bránku: 22:34.

CAROLINA - OTTAWA 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 24. Dwyer (J. Staal, Faulk), 27. Ruutu (E. Staal), 30. Lindholm (E. Staal, Faulk), 58. E. Staal (Malhotra) – 2. Spezza (Zibanejad). Brankári: Ward - Lehner, strely na bránku: 37:36.