Futbal-EL: PAOK Solún do šestnásťfinále po výhre v Kazachstane

štvrtok, 28. november 2013 18:05 | Autor: TASR

Bratislava 28. novembra (TASR) - Futbalisti gréckeho PAOK Solún postúpili vo štvrtok do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2013/2014, keď vyhrali v Kazachstane na tráve Šachtaru Karagandy 2:0. Hostia sa dostali v súboji 5. kola L-skupiny do vedenia v 54. minúte, keď si center Španiela Lucasa Pereza, ktorému adresoval prihrávku slovenský reprezentačný stredopoliar Miroslav Stoch, zrazil do vlastnej siete Aldin Džidič.

Výhru Grékov spečatil v 90.+2 minúte Stelios Kitsiou. Stoch nastúpil v základnej zostave a na ihrisku bol do 78. minúty. V druhom zápase skupiny od 19.00 SEČ hostil AZ Alkmaar izraelský klub Maccabi Haifa, k postupu domácim stačila aj remíza. V decembrovom poslednom 6. kole skupiny sa PAOK doma stretne s Alkmaarom.