KHL: Gól Špirka a asistencia Záborského pri prehre Spartaku s Ufou 2:3 (3)

štvrtok, 28. november 2013 19:05 | Autor: TASR

Moskva 28. novembra (TASR) - Slovenský útočník Rastislav Špirko zaznamenal vo štvrtkovom dueli KHL 2013/2014 medzi Spartakom Moskva a Salavatom Julajev Ufa presný zásah, no domácim to na bodový zisk nestačilo. S Ufou prehrali 2:3.

Špirko strelil svoj ôsmy gól v prebiehajúcej sezóne v 54. minúte stretnutia, keď vyrovnal na 2:2. Do predĺženia však duel Spartak napokon nedoviedol, 74 sekúnd pred treťou sirénou dal víťazný gól Mirnov. Do štatistík sa zapísal aj ďalší Slovák Tomáš Záborský v službách Ufy, ktorý si pripísal asistenciu pri góle Hartikainena na 1:2 v 48. minúte.

Hokejisti Levu Praha zvíťazili vo štvrtkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade kazašského tímu Barys Astana 3:2. Asistenciu si pri druhom góle hostí v stretnutí, ktorý dal Jakub Matai, pripísal aj slovenský útočník Lukáš Cingeľ.

Jeden bod za gólovú prihrávku si do štatistík zapísal aj slovenský bek Tomáš Starosta, ktorý prihral v 41. minúte duelu medzi Jugrou Chanty-Mansijsk a CSKA Moskva na gól domáceho hokejistu Mareka Tročinského. Jugra však v zápase nebodovala, keď víťazný gól strelil 27 sekúnd pred koncom Denis Denisov a spečatil výsledok na konečných 3:4.

sumáre:

Barys Astana - Lev Praha 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 28. Bochenski, 47. Starčenko - 11. Thörnberg, 24. Matai (CINGEĽ), 48. Sekáč

Avtomobilist Jekaterinburg - Dinamo Riga 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 11. Viklund, 26. Strelcov, 33. Jefimov - 15. Begovs

Jugra Chanty-Mansijsk - CSKA Moskva 3:4 (0:0, 0:2, 3:2)

Góly: 41. Tročinský (STAROSTA), 49. Žukov, 59. Smoleňák - 23. Filppula, 26. Prochorkin, 54. Grigorenko, 60. Denisov

AK Bars Kazaň - Metallurg Novokuzneck 4:5 pp a sn (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Nikulin, 15. Stapleton, 39. Petrov, 44. Stapleton - 6. Lapenkov, 21. Kartajev, 24. Galimov, 32. Aksjoňenko, roz. nájazd McLean

Torpedo Nižnij Novgorod - Admiral Vladivostok 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 23. Hietanen, 25. Wolski - 20. Lesňuchin

Víťaz Podolsk - Amur Chabarovsk 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 31. Makejev, roz. nájazd Šitikov - 37. Reese

Spartak Moskva - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:0, 0:0, 2:2)

Góly: 45. Quint, 54. ŠPIRKO - 47. Kolcov, 48. Hartikainen (ZÁBORSKÝ), 59. Mirnov

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 1., 2. odsek a ďalší sumár