piatok, 29. november 2013 22:05 | Autor: TASR

Boston/Philadelphia 29. novembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára bol ústrednou postavou piatkového duelu zámorskej NHL medzi jeho Bostonom Bruins a New Yorkom Rangers.

Tridsaťšesťročný kapitán "medveďov" sa podieľal na výhre svojho tímu 3:2 gólom a asistenciou, jeho zásah z 52. minúty mal navyše prívlastok víťazný. Okrem dvoch bodov sa stihol v záverečnej tretine aj pobiť s Brianom Boyleom, v zápase zaznamenal okrem toho dve plusky a celkovo sedem trestných minút. Po 26-ich odohratých stretnutiach v základnej časti má Chára na konte 11 bodov za šesť gólov a päť asistencií.

BOSTON - NY RANGERS 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 12. Marchand (CHÁRA, Eriksson), 42. Bergeron (Marchand, Boychuk), 52. CHÁRA (Krejčí) - 14. Nash (Richards, Hagelin), 15. McDonagh (Brassard, Callahan). Brankári: Rask - Lundqvist, strely na bránku: 28:19.