nedeľa, 1. december 2013 10:05 | Autor: TASR

New York 1. decembra (TASR) - Traja slovenskí hokejisti bodovali v zámorskej NHL v noci na nedeľu. Vo Phoenixe si svoje bodové štatistiky rozšírili Marián Hossa a Michal Handzuš a prispeli tak k výhre "jastrabov" 5:2.

Hossa mal bilanciu 1+1 a počas takmer 17-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj jeden plusový bod a tri strely. Handzušov čas na ľade bol 14:31 a skončil s jednou asistenciou.

Obranca Philadelphie Andrej Meszároš odohral svoj jedenásty zápas sezóny a pripísal si v ňom druhú asistenciu. Vďaka nej "letci" v tretej tretine súboj v Nashville vyrovnali na 2:2 a cez predĺženie ho doviedli až do samostatných nájazdov, v ktorých rozhodol jediný úspešný strelec Vincent Lecavalier o výhre hostí 3:2. Meszároš odohral 13:30 minút a počas nich vyslal na súperovho brankára aj jednu strelu a skončil s jednou "pluskou".

Boston na domácom ľade vyhral nad Columbusom, stále ešte bez Mariána Gáboríka 3:1, kapitán "medveďov" Zdeno Chára ohrozil súperovho brankára troma strelami a na ľade strávil z hráčov oboch tímov najviac minút - 26:05. Montreal na svojom ľade zdolal Toronto 4:2, jeho brankár Peter Budaj tentoraz stretnutie sledoval len zo striedačky. Florida bez útočníka Tomáša Kopeckého ťahala pred svojimi divákmi za kratší koniec s Pittsburghom (1:5) a NY Islanders, v ktorom stále absentuje obranca Ľubomír Višňovský, prehrali doma s Washingtonom až po predĺžení 2:3.

Víkendový program "rozbehol" súboj NY Rangers s Vancouverom, v ktorom aj vďaka hetriku Chrisa Kreidera vyhrali "jazdci" 5:2.

sumáre - NHL:

NY RANGERS - VANCOUVER 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 13. Kreider (Nash, Stepan), 17. Kreider (McDonagh, Richards), 21. Nash (Stepan, Girardi), 32. Del Zotto (Zuccarello, Brassard), 50. Kreider (Stralman, Nash) - 36. Booth (Santorelli, Weise), 58. D. Sedin (Kesler, Edler). Brankári: Talbot - Luongo (21. Lack), strely na bránku: 24:37.

BOSTON - COLUMBUS 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Bergeron (Hamilton, Marchand), 15. Lucic (Krug, Krejčí), 43. Lucic (Krejčí, Iginla) - 47. Johansen (Umberger, Ťutin). Brankári: Johnson - McElhinney, strely na bránku: 36:14.

MONTREAL - TORONTO 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Góly: 1. Pacioretty (Subban, Price), 17. Subban (Pacioretty, Desharnais), 36. Plekanec (Briere, Gionta), 38. Pacioretty (Eller) - 39. van Riemsdyk (Bozak, Kessel), 39. Raymond (Ranger). Brankári: Price - Bernier, strely na bránku: 39:36.

FLORIDA - PITTSBURGH 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 38. Upshall (Huberdeau, Campbell) - 11. Kunitz (Neal, Malkin), 12. Vitale (Megna, Engelland), 28. Malkin (Maatta, Letang), 39. Neal (Malkin), 47. Jokinen (Malkin). Brankári: Thomas (41. Clemmensen) - Zatkoff, strely na bránku: 40:22.

NEW JERSEY - BUFFALO 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 65. Bernier (Greene, Henrique). Brankári: Schneider - Enroth, strely na bránku: 24:15.

NY ISLANDERS - WASHINGTON 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 44. Clutterbuck (MacDonald, Cizikas), 59. Vanek (Tavares, Okposo) - 29. Volpatti (Wilson, Erat), 60. Bäckström (Chimera, Alzner), 63. Ovečkin (Grabovskij, Schmidt). Brankári: Nilsson - Holtby, strely na bránku: 39:30.

NASHVILLE - PHILADELPHIA 2:3 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Fisher (Hörnqvist), 46. Wilson (Bourque, Ellis) - 17. Giroux, 54. Couturier (MESZÁROŠ, Downie), rozh. nájazd: Lecavalier. Brankári: Mazanec - Mason, strely na bránku: 36:24.

PHOENIX - CHICAGO 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Góly: 26. Klinkhammer (Stone, Ekman-Larsson), 36. Hanzal (Vrbata, Ribeiro) - 3. Kane (HOSSA, Keith), 10. Shaw (Seabrook, Keith), 12. Hjalmarsson (Kane, HANDZUŠ), 51. Bollig (Kruger, Smith), 60. HOSSA (Toews, Seabrook). Brankári: Smith - Raanta, strely na bránku: 34:36.

COLORADO - MINNESOTA 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Landeskog (Mitchell), 33. Mackinnon (Mitchell, O'Reilly), rozh. nájazd: O'Reilly - 57. Cooke (Mitchell, Brodziak), 60. Koivu (Parise, Pominville). Brankári: Varlamov - Harding, strely na bránku: 25:37.

LOS ANGELES - CALGARY 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Williams (Muzzin, Kopitar) - 36. Jones (Byron, Brodie), 60. Cammalleri (Backlund, Stempniak). Brankári: Scrivens - Ramo, strely na bránku: 22:20.

SAN JOSE - ANAHEIM 4:3 pp a sn (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Couture (Vlasic, Marleau), 31. Marleau (Thornton), 40. Havlát (Brown, Hannan), rozh. nájazd: Pavelski - 6. Perry (Getzlaf, Penner), 53. Grant (Bonino, Fowler), 57. Lovejoy (Bonino). Brankári: Niemi - Hiller, strely na bránku: 35:31.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 26:05 0 0 0 0 3 0

Andrej Meszároš (Philadelphia) 13:30 0 1 1 +1 1 0

Marián Hossa (Chicago) 18:55 1 1 2 +1 3 0

Michal Handzuš (Chicago) 14:31 0 1 1 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/