Main Content

Futbal: Dvojica členov reprezentácie Eritrey hľadá azyl v Keni

pondelok, 2. december 2013 12:05 | Autor: TASR

Nairobi 2. decembra (TASR) - Dvaja zatiaľ neidentifikovaní členovia eritrejskej futbalovej reprezentácie sa odčlenili od svojej výpravy počas regionálneho turnaja v Keni. Podľa prvých informácií hľadajú vo východoafrickej krajine azyl. Informovala agentúra Reuters.

Nešlo by o prvý prípad azylového úteku z Eritrey, ktorá patrí medzi najrepresívnejšie štáty sveta. Vlani v decembri až 17 hráčov tejto krajiny a tímový lekár utiekli do Ugandy, v roku 2009 sa tucet futbalistov nevrátilo z Kene.