nedeľa, 8. december 2013 09:40 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava týždňa v KHL (1.12.-7.12.) | zdroj: © TASR

Nová sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy je v plnom prúde. Predstavujeme Vám Elitnú zostavu uplynulého týždňa. Ktorým hráčom sa darilo najviac?

Brankári

Mark Dekanich (Medveščak Záhreb) Bilancia týždňa: 3 zápasy, 3 víťazstvá, 103 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, 0,33 inkasovaných gólov na zápas, 99% úspešnosť zásahov

Dekanich začal týždeň víťazstvom v Novokuznecku 5:1, keď sa prezentoval 32 zákrokmi a nemal ďaleko od čistého konta, ktoré mu deväť sekúnd pred zaznením záverečnej sirény zmaril gólom Galimov. Čisté konto tak vychytal až na ľade Novosibirsku, keď pochytal všetkých 42 streleckých pokusov domáceho tímu a Záhreb si do tabuľky pripísal tri body po víťazstve 2:0. Ďalší shutout vychytal vo Vladivostoku. Tentoraz mu naň stačilo 29 zásahov, chorvátsky nováčik opäť vyhral 2:0.

Obrancovia

Kirill Kolcov (Salavat Julajev Ufa) Bilancia týždňa: 2+1

V obrane našej Elitnej zostavy figurujú dvaja najproduktívnejší zadáci KHL. Tým najproduktívnejším je Kirill Kolcov z Ufy, ktorý v domácom súboji s Jugrou Chanty-Mansijsk si do štatistík pripísal víťazný gól zápasu v predĺžení. Ufa vyhrala 3:2. V domácom súboji proti Omsku Kolcov opäť zabezpečil svojmu tímu výhru v pomere 3:2, tentoraz sa však na víťaznom góle podieľal prihrávkou na víťazný presný zásah. Sledované obdobie zakončil súbojom proti Astane. Salavat zvíťazil 6:3 a 30-ročný bek sa raz strelecky presadil.

Deron Quint (Spartak Moskva) Bilancia týždňa: 2+2

O jeden kanadský bod za Kolcovom zaostáva obranca mesiaca november v KHL Deron Quint, ktorý bol najproduktívnejším zadákom minulého týždňa. Gólom a asistenciou pomohol svojmu celku získať jeden bod na ľade Amuru Chabarovsk (4:3 po nájazdoch) a rovnakú bilanciu si do štatistík pripísal aj na ľade Sibiru Novosibirsk, ktorý moskovskému Spartaku podľahol 2:1.

Útočníci

Brandon Bochenski (Barys Astana) Bilancia týždňa: 1+5

Skúsený forward začal týždeň skvelým výkonom v Metallurgu Magnitogorsk. Svojmu tímu dopomohol k výhre 4:3 po samostatných nájazdoch bilanciou 1+2. Asistenciu si pripísal v súboji v Čeľabinsku (0:4). Dva body za prihrávky pozbieral aj na ľade Salavatu Julajev Ufa, ktorá zdolala kazašskú Astanu 6:3.

Fjodor Malychin (Avtomobilist Jekaterinburg) Bilancia týždňa: 3+3

Malychin prežil vskutku vydarený týždeň. Najprv jedným presným zásahom a jednou asistenciou pomohol svojmu celku poraziť Ufu 3:1, neskôr sa tešil z tesného víťazstva 3:2 v Nižnekamsku. Na výhre sa podieľal jedným zásahom do čierneho. Bod za asistenciu si pripísal v Čeľabinsku, navyše o osude zápasu rozhodol premeneným shootoutom v nájazdovej lotérii. Jekaterinburg zvíťazil 3:2 po samostatných nájazdoch. Týždeň zakončil gólom a asistenciou v Magnitogorsku, jeho dvojbodová bilancia však Avtomobilstu stačila iba na bod, „magnitka“ zvíťazila 4:3 po shootoutoch.

Tim Brent (Metallurg Magnitogorsk) Bilancia týždňa: 3+3

Vynikajúce obdobie prežil aj Tim Brent z Magnitogorsku. Ten najprv dvoma gólmi nedokázal zvrátiť domácu prehru s Astanou, ktorá Metallurg zdolala 4:3 po nájazdoch. Jeho dva kanadské body za asistencie proti Jugre Chanty-Mansijsk už slávili úspech, Magnitogorsk vyhral 5:4 po predĺžení. V závere týždňa sa taktiež radoval z dvojbodového víťazstva. Metallurg zdolal Jekaterinburg 4:3 po predĺžení, 29-ročný forward si štatistiky vylepšil o gól a asistenciu.