Hokej: ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 3:4 pp a sn v 29. kole - sumár, text

nedeľa, 8. december 2013 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 8. decembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Stupka, 35. Holovič, 49. Ručkay - 3. Komínek, 39. Troliga, 56. Nemček, roz. nájazd Troliga. Vylúčenia: 3:3, navyše Lušńák 10 min. nešp. správanie - Bobček 10 min. nap. zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali Müllner, Jonák - Junek, Šefčík, 1667 divákov.

Už v prvej minúte pohrozil Troliga. V 3. minúte hrali Trenčania presilovku, puk od modrej nahodil Nemčík a Komínek šikovným tečom otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci mohli odpovedať Románekom, ten však miesto strely volil prihrávku. V 5. minúte už bolo vyrovnané, keď Holovič našiel zadovkou Stupku a ten z takmer nulového uhla prekonal Lašáka - 1:1. Domáci mohli ísť do vedenia počas presilovky, ale Lašák svoje mužstvo podržal a na opačnej strane zachránilo Tomeka brvno pri dorážke Tomana. Druhá tretina divákov príliš nenadchla. Hokej sa začal hrať až od 30. minúty. V 33. minúte sa ocitol sám pred domácim gólmanom Troliga, ale neprekonal ho. V 35. minúte hrali Piešťany presilovku a dočkali sa gólu, ktorý im rozhodca neuznal pre hru vysokou hokejkou. Okamžite po buly narazil Bobček zozadu na mantinel Lelkeša, dostal desaťminútový trest a Trenčania išli do oslabenia o dvoch hráčov. Túto presilovku domáci využili po 19 sekundách, keď sa nemýlil Holovič. V 38. minúte neprikryl v závare pred svojou bránkou puk Tomek a Troliga to využil – 2:2.

V 45. minúte bol v dobrej šanci faulovaný Románek, hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie, ale faulovaný hráč ho nevyužil. O minútu neskôr to mohol potrestať Kútny, Tomek vyrazil vyrážačkou. V 49. minúte nahodil puk Filip, ten Lašákov vypadol a Jakub Ručkay opäť dostal domácich do vedenia. V 56. minúte sa opäť Trenčanom podarilo vyrovnať, keď nikto z domácich neodpratal puk od bezpečia a Nemček prekonal Tomeka – 3:3.

V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch sa ako jediný presadil Troliga.