Forbal: Slovensko - Austrália 7:2, v play-off proti Lotyšsku (2)
Brno 9. decembra (TASR) - Slovenské florbalistky vyhrali na svetovom šampionáte žien v Brne aj tretí zápas v základnej C-skupine, keď v pondelok zdolali Austráliu 7:2. V ďalšom priebehu šampionátu sa Slovenky v play-off stretnú v utorok o 18.00 h s Lotyšskom, ktoré skončilo v B-skupine na štvrtej priečke.
Slovenky postúpili do vyraďovacej fázy z prvého miesta v skupine so skóre 31:3, keď okrem duelu s Austráliou vyhrali 13:0 nad Kórejskou republikou a v nedeľu zdolali Maďarky 11:1.
Víťaz play-off zápasu postúpi do štvrtfinále, zdolaný tím si zahrá o konečné umiestnenie na MS.
sumár:
C-skupina:
Slovensko - Austrália 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Góly SR: Kosturiaková 3, Janegová 3, Klapitová
Hlasy (www.szfb.sk):
Michal Cvanciger, asistent trénera: "Začali sme dobre, v podstate tak, ako sme si povedali. Rýchlo sme sa ujali vedenia. Potom sme dali súperovi príležitosť dostať sa do zápasu dvomi gólmi. Aj keď sme vyhrávali 6:2, bolo to také kadejaké. Mali sme veľmi zlú rozohrávku a prechod do útoku. Australčanky nás začali viac napádať s čím sme mali problém. Celá hra s výnimkou prvej tretiny bola rozháraná a nebolo to to, čo sme chceli hrať."
Lucia Košturiaková: "Uspokojili sme sa s vedením 4:1 a potom sme sa nevedeli dostať späť do toho tempa, ktoré bolo na začiatku. Našťastie nám tam niečo spadlo, čo nakoniec stačilo. Aj keď tá hra nebola taká dobrá, celkový výkon je pozitívny."
Ďalšie výsledky:
A-skupina:
Rusko - Švédsko 1:21
Fínsko - Poľsko 9:2
B-skupina:
Nórsko - Švajčiarsko 3:6
Lotyšsko - Česko 1:12
C-skupina:
Maďarsko - Kórejská republika 16:3
D-skupina:
Kanada - Japonsko 5:3
Dánsko - Nemecko 2:3
UPOZORNENIE: Správa je aktualizovaná v texte a rozšírená o ďalšie výsledky
