Main Content

Florbal-MS: Slovenky zdolali Dánky 4:3 pp a zahrajú si o 9. miesto

štvrtok, 12. december 2013 15:05 | Autor: TASR

Ostrava 12. decembra (TASR) - Slovenské florbalové reprezentantky zvíťazili vo svojom piatom vystúpení na majstrovstvách sveta v ostravskej ČEZ Aréne nad Dánkami 4:3 po predĺžení a na turnaji si v piatok 13. decembra zahrajú o 9. miesto.

Slovenky, ktoré v utorok v boji o štvrťfinále podľahli Lotyškám smolne 3:4 a nepostúpili medzi najlepšiu osmičku, začali proti Dánkam vo veľkom štýle. Po góloch Hutirovej, M. Šponiarovej a Ďuríkovej viedli už v 13. minúte 3:0, no sľubný náskok neudržali. Severanky ešte v prvom dejstve znížili a v tretej časti si dvoma gólmi vynútili predĺženie. V ňom rozhodla o triumfe SR svojím druhým presným zásahom v zápase Milota Hutirová.

Zverenky Jaroslava Marksa v boji o deviatu priečku na šampionáte narazia v piatok o 12.00 na reprezentantky Ruska, ktoré v druhom štvrtkovom stretnutí deklasovali Austrálčanky 11:4.

o 9.-12. miesto, sumár:

Dánsko - SLOVENSKO 3:4 pp (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)

Góly SR: 4. Hutirová (M. Šponiarová), 11. M. Šponiarová (Hutirová), 13. Ďuríková (Tardíková), 67. Hutirová (Košturiaková), 971 divákov

ďalší výsledok:

Austrália - Rusko 4:11