Hokej: HKM Zvolen - Dukla Trenčín 2:3 sn v 31. kole extraligy

piatok, 13. december 2013 21:05 | Autor: TASR

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 2:3 sn (1:0, 0:2, 1:0, -0:0, 0:1)

Góly: 16. Hraško, 45. Michal Chovan - 27. Šišovský, 39. D. Hudec, rozh. sam. nájazd Klíma. Rozhodcovia Brill (Švajč.), Müllner - P. Šefčík, Výleta, vylúčení 4:7, navyše Juraško (Zvolen) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, 1307 divákov.

Zvolenu sa v predchádzajúcich zápasoch darilo, držal trojzápasovú šnúru víťazstiev, a tak sa proti Trenčanom dosť favorizoval. Predpoklady sa nepatrne potvrdili v prvej, dosť fádnej tretine, ktorú výrazne ovplyvnilo päťminútové oslabenie domácich po faule Juraška. V presilovke Trenčania nielen nevsietili, ale dokonca inkasovali. V 16. min im ušiel Chovan s Brabencom, prečíslenie síce úspešne nezakončili, no pomohol im Hraško. Svojou typickou strelou od modrej otvoril skóre a Trenčanov potrestal za neschopnosť viac zamestnať Šimka v bránke. Hostia ho vyskúšali nepriamo najviac v 7. min, keď Kútny trafil po strele Komínka žŕdku, inak ho už vážnejšie neohrozili. V druhej tretine nevyužili najskôr Zvolenčania presilovku, aj chyby sa dopustili, po ktorej Komínkovi chýbali len centimetre na gól. Čo sa malo stať, to aj prišlo, v 27. min Šišovský prekvapil Šimka slabšou strelou, čakal asi ráznejšiu, pod žŕdku, nie po ľade, a začínalo sa odznova. Často sa vylučovalo, v strednej časti hry až piati zohrievali trestnú lavicu, viac na strane hostí, no bez gólového efektu. Trenčania si napokon za zvýšenú aktivitu ďalší gól v závere tretiny zaslúžili, postaral sa oň D. Hudec v 39. min, keď krásne vymietol z medzikružia pavučinu v bránke Šimka. Predchádzajúce vzájomné zápasy v sezóne sa skončili vždy tesným pomerom o gól a štvrtý nabral nábeh dopadnúť rovnako, najmä keď v 45. min Michal Chovan od modrej v presilovke trvajúcej len osem sekúnd vyrovnal. V ďalších minútech sa na rozdiel od Lašáka viac zapotil v bránke jeho náprotivok Šimko, tempo sa však vystupňovalo na oboch stranách s vidinou rozhodnúť zápas ešte v normálnom hracom čase. V 55. min sa ukázala dravosť P. Zuzina a jeho strele do žŕdky chýbali milimetre. Záver si Trenčania skomplikovali sami, v 58. min za hákovanie vylúčili Novajovského, hostia ju ustáli, no vzápätí 15 sekúnd neskôr po rozohrávke samotného brankára Šimka mohol rozhodnúť P. Zuzin. V predĺžení spálil obrovskú šancu hosťujúci Kútny, hneď sa však nechal vylúčiť a ponúkol súperovi lukratívnu presilovku štyroch na troch. Vyznamenal sa pri nej Lašák, pochytal všetky strely, gól nepadol ani z minútovej presilovky hostí po hákovaní Hraška a o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy, s rozhodujúcim v podaní Klímu, jedinému úspešnému strelcovi z ôsmich.