Futbal: Líder Arsenal padol na Etihad Stadium 3:6 v 16.kole, Chelsea víťazne (2)

sobota, 14. december 2013 19:05 | Autor: TASR

Manchester 14. decembra (TASR) - V sobotňajšom šlágri anglickej futbalovej Premier League prehral líder Arsenal Londýn na trávniku Manchestru City 3:6. Duel 16. kola sa na Etihad Stadium zmenil na gólovú prestrelku, po ktorej doteraz štvrtí zverenci trénera Manuela Pellegriniho poskočili na priebežné druhé miesto tabuľky a stiahli stratu na "Gunners" už len na tri body.

Mužstvo francúzskeho kouča Arsena Wengera inkasovalo v 14. minúte z kopačky Sergia Agüera, Theo Walccot však po polhodine vyrovnal. City sa dostalo do vedenia 3:1 po góloch Alvara Negreda a Fernandinha, Walcott síce znížil v 63. minúte na 2:3, ale David Silva vzápätí odpovedal ďalším gólom, keď šikovne umiestnil loptu do siete po centri z pravej strany. Hostí v 88. minúte dorazil druhým gólom v stretnutí Fernandinho. V nadstavenom čase sa ešte skóre dvakrát zmenilo, za hostí sa presadil Per Mertesacker a gólom z penalty uzavrel zaujímavý zápas Yaya Touré.

Chelsea Londýn na Stamford Bridge zdolala Crystal Palace 2:1, vrátila sa na druhé miesto tabuľky s 33 bodmi a na Arsenal stráca dva body. Everton vyhral doma nad Fulhamom 4:1 a je štvrtý.

sumáre - 16. kolo:

Manchester City - Arsenal Londýn 6:3 (2:1)

Góly: 50. a 88. Fernandinho, 14. Agüero, 39. Negredo, 66. Silva, 90.+6 Y. Touré (z 11 m) - 31. a 63. Walcott, 90.+4 Mertesacker, 47.000 divákov.

Chelsea Londýn - Crystal Palace 2:1 (2:1)

Góly: 16. Torres, 35. Ramires - 29. Chamakh, 41.000 divákov.

FC Everton - FC Fulham 4:1 (1:0)

Góly: 18. Osman, 75. Coleman, 85. Barry, 90.+1 Mirallas - 67. Berbatov (z 11 m), 33.796 divákov.

Newcastle United - FC Southampton 1:1 (1:0)

Góly: 27. Gouffran - 65. Rodriguez, 50.000 divákov.

West Ham United - AFC Sunderland 0:0