Beh-SP: Procházková a Kotschová neuspeli v kvalifikácii šprintu v Davose (2)

nedeľa, 15. december 2013 12:05 | Autor: TASR

Davos 15. decembra (TASR) - Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Daniela Kotschová neuspeli v kvalifikácii šprintu voľnou technikou v rámci 3. kola Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose.

Procházková obsadila v eliminácii nepostupovú 46. priečku so stratou 6,26 s na najrýchlejšiu Nemku Denie Herrmannovú a nenadviazala tak na svoje 11. miesto v šprinte klasicky spred dvoch týždňov vo fínskom Kuusame v ouvertúre SP. Kotschová pri svojej tohtosezónnej premiére v SP skončila v kvalifikácii s výraznou stratou tretia od konca na 72. pozícii (+23,33).

Účasť medzi elitnou tridsiatkou si len tesne vybojovala obhajkyňa celkového prvenstva v SP Poľka Justyna Kowalczyková, ktorá obsadila 30. miesto (+3,62).

Medzi mužmi bol v kvalifikácii na 1,5 km dlhej trati najrýchlejší Fín Martti Jylhä, Slováci neštartovali.

UIPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 4. odsek