Hokej: HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:4 v 32. kole extraligy

nedeľa, 15. december 2013 19:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 48. White, 51. Handlovský - 2. Jenčík, 10. Bicek, 26. Štrbák, 36. Jenčík. Rozhodcovia Brill, Kubuš - Jobbágy, Valach, vylúčení 3:6, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, 1152 divákov.

Presne podľa nepísaného scenára odbúdali minúty zo zápasu, ktorý mal byť oveľa viac dramatickejší ako bol. Súboj prvého s tretím len potvrdil, že domáci sa ocitli v hlbokej kríze a že Košičania si neustále pospevujú víťaznú pesničku. V slabšej diváckej kulise už úvodný gól Jenčíka po 86 sekundách hostí optimálne naladil. Bystričania v prvej tretine vážnejšie náhradného brnknára Riečického neohrozili, po góle Biceka v 10. min, keď v skrumáži dotisol puk do bránky, prehrávali už o dva góly a mohli aj o tri, keby v 15. min mieril Bartoš presnejšie. V druhej tretine si domáci vypracovali presne dve súce šance, v 21. min trafil Macík len Riečického a v 23. Saracino nepremenil nádejný nájazd, keď opäť nechal vyniknúť košického brankára. Železiari sa bez nejakého stresu uberali priamočiaro za víťazstvom, v 26. min Štrbák strelou od modrej trafil nekompromisne nad lapačku Kalembu práve vtedy, keď sa skončila presilovka a Handlovský sa ešte nestihol zapojiť do hry. Štvrý gól hostí v 36. min len zvýraznil trápenie 'baranov' v ofenzíve, či v defenzíve, pred bránkou nechali úplne voľného Jenčíka a tomu nebolo viac treba. Šiestu prehru v rade za sebou Bystričania už ťažko mohli v tretej tretine odvrátiť, no aspoň sa od nich žiadalo zmierniť nepríjemný rozdiel v skóre. Želanie divákov splnil v 48. min White, dokonca v oslabení, po spolupráci s Melandom a dorážke. Vzápätí sa im naskytla možnosť zahrať si po troch vylúčeniach Košičanov dlhú presilovku o dvoch hráčov. V 51. min Handlovský zblízka znížil na rozdiel dvoch gólov a keď hostia opäť zaplnili trestnú lavicu s dvoma hráčmi, už sa bilo na poplach. Košičania sa zubami nechtami ubránili a viac zápas zdramatizovať už nedovolili. Presne 1:58 min pred koncom sa začala power play domácich, no už bez efektu.