Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 1:2 pp v 32. kole extraligy - sumár, text

nedeľa, 15. december 2013 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 15. decembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 4. Bučka - 28. Chovan, 65. Obšut. Vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali J. Konc, Brath, Sčensný, 1188 divákov.

Domáci otvorili skóre zápasu už v 4. minúte. Saliji potiahol puk do útočného pásma, prihral na opačnú stranu Cuníkovi, ktorého strelu vyrazil Šimko priamo k Bučkovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. V 15. minúte zazvonila za Šimkom žŔdka po pokuse Lušnáka. Zvolen výraznejšie pohrozil až v závere tretiny, puk v rohu vybojoval Bortňák, prihral pred bránu Mančákovi, ale ten ho poslal vysoko nad.

Druhé dejstvo patrilo Zvolenčanom a od jeho začiatku neustále ohrozovali Šúreka. Ten dokázal čarovať iba do 28. minúty, keď stál na správnom mieste Chovan a vyrovnal. Ten istý hráč následne ohrozil Šúreka aj v 30. minúte a  domáci gólman opäť čaroval. Piešťany dali o sebe vedieť až v 36. minúte, kedy strieľali na Šimka azda z každej pozície a ten vyriešil v priebehu jednej minúty až päť striel.

Tretia tretina divákov príliš nenadchla. Príležitosti sa rodili iba sporadicky. V 52. minúte si Holovič kľučkami položil dvoch obrancov, ale bekhendom mieril tesne vedľa a na opačnej strane nedokázali v závare prekonať už ležiaceho Šúreka Zvolenčania.

Na rad prišlo predĺženie, v ktorom rozhodol v presilovke v čase 64:59 Obšut.