SZU-Beh na lyžiach: Mlynár na 10 km na 17. mieste, vyhral Srb Petrovič (2)

utorok, 17. december 2013 18:05 | Autor: TASR

Lago di Tesero 17. decembra (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Peter Mlynár obsadil v utorňajšom behu na 10 km voľne na Svetovej zimnej univerziáde v Trentine 17. miesto. Zlato získal Srb Milanko Petrovič, ktorý už je dvojnásobným medailistom aj zo súťaží biatlonistov.

Petrovič zašiel čas 23:57,4, striebro bral Bielorus Michail Semionov a tretí bol Raul Šakirzjanov z Ruska. Mlynár na víťaza stratil 55,8 sekundy, jeho reprezentační kolegovia už výraznejšie zaostali - 55. Erik Urgela (+1:58,4), 61. Martin Kapšo (+2:04,9) a 63. David Brünn (+2:07,6).

"Na to, že to boli moje druhé skejtové preteky túto sezónu, tak to vidím vcelku pozitívne. Trošku som sa vytrápil, ale tento výkon môžeme v mojom prípade pokladať za lepší priemer. Mojou doménou je klasika, čiže mi chvíľku trvá kým sa do toho dostanem. Musím ešte absolvovať zopár takýchto pretekov a dostať sa do záťaže nôh, ale aj celkovo organizmu. V priebehu sezóny by som sa mohol lyžovať," uviedol pre TASR Mlynár.

V behu žien na 5 km voľne skončili zhodne na prvom mieste Jekaterina Grigorenková z Ukrajiny a Nórka Astrid Oeyre Slindová rovnakým časom 13:27,1 min a minimálnym náskokom pred ďalšou Ukrajinkou Marinou Anciborovou. Jediná slovenská zástupkyňa na štarte Eva Segečová obsadila až 69. miesto (+1:50,4).

Beh na lyžiach v Lago di Tesero

Muži - 10 km voľne: 1. Milanko Petrovič (Srb.) 23:57,4, 2. Michail Semionov (Biel.) +5,5, 3. Raul Šakirzjanov (Rus.) +13,7,... 17. Peter MLYNÁR (SR) +55,8, 55. Erik URGELA (SR) +1:58,4, 61. Martin KAPŠO (SR) +2:04,9, 63. David BRÜNN (SR) +2:07,6

ženy - 10 km voľne: 1. Jekaterina Grigorenková (Ukr.) a Astrid Oeyre Slindová (Nór.) obe 13:27,1, 3. Marina Anciborová (Ukr.) +0,2..., 69. Eva SEGEČOVÁ (SR) +1:50,4

UPOZORNENIE: V správe je aktualizované poradie slovenských bežcov po diskvalifikácii Estónca Aleva a je rozšírená o hlas Mlynára v 3. odseku