Extraliga 43. kolo: Dnešné kolo bez väčších prekvapení - sumáre

nedeľa, 7. február 2010 20:12 | Autor: TASR

Dnes sa odohral kompletný program 43. kola slovenskej hokejovej extraligy. Nezrodilo sa žiadné väčšie prekvapenie, aj keď viacero tímov k tomu nemalo ďaleko.

Spišiaci, ktorých privítal Martin hrýzli až do konca zápasu a prehrali pod Martinskými hoľami tesne 1-2. Minimálne remízu si za predvedený výkon zaslúžili. Košice doma zdolali druhú Bánsku Bystricu po predĺžení a potvrdzujú tak svojú výbornú formu z posledného obdobia. Slovan remizoval pred domácimi divákmi s Mikulášom dve tretiny, napokon vyhral 5-3. O prekvapenie sa mohla postarať dvadsiatka, ktorá viedla nad Skalicou po dvoch tretinách 2-1. Skalica však v poslednej tretine zabrala a z Púchova si odváža plný bodový zisk. V poslednom dnešnom zápase zdolal Zvolen pred domácim publikom Poprad 3-0.

MHC Martin - HK Noves okná Spišská Nová Ves 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Jabrocký (Uram, M. Beran), 50. M. Beran (Uram, Jabrocký) - 38. Vartovník (Prokop, Petruk)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, M. Orolin, 2236 divákov

Vyberte si:   Sumár & komentár k zápasu / Štatistiky zápasu / Diskusia k zápasu

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 18. P. Bartoš (Húževka), 22. Rudolf Huna (Andrašovský), 63. Rudolf Huna (S. Gron, Andrašovský) - 25. Rumpel (Kútny, Češík), 36. Češík
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Snášel, Bednár, 6050 divákov

HK Orange 20 - HK 36 Skalica 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Góly: 30. Homa (Šiška, Andrej Šťastný), 39. Jokeľ (Mlynarovič, Homa) - 19. R. Školiak (Šátek, Kutálek), 44. R. Hartmann (Kloz, R. Jarolín), 48. Šátek (R. Školiak, Hranáč), 58. Zálešák (T. Višňovský, Lušňák)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga - Horínek, Bundil, 628 divákov

HKm Zvolen - HK ŠKP Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 18. L. Čierny (F. Turek), 20. P. Pucher (L. Čierny, Šimurda), 27. Marek Haščák (P. Szabo, Zdeněk Nedvěd)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tornay, Smrek, 1310 divákov

Dukla Trenčín - MsHK Garmin Žilina 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 5. Tybor (Paroulek, B. Jánoš), 23. Trefný (Sekeráš, Šimíček), 28. Gašparovič (Jarábek, A. Kollár)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Radulay - Krajči na 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc pri bitke, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Országh, D. Konc - Mi. Novák, Brath, 2580 divákov

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 3. Tulupov, 14. Vaic, 33. Hujsa (Kuľha), 43. Kuľha (Hujsa, Demel), 59. Richard Huna - 19. D. Devečka (Heš), 26. D. Devečka (D. Moravec), 27. Valčák (Kumstát, M. Varga)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - M. Junek, Šefčík, 2714 divákov