Liverpool sa vyhupol na čelo, Manchester City i United víťazne

sobota, 21. december 2013 19:05 | Autor: TASR

Liverpool sa vyhupol na čelo, Manchester City i United víťazne | zdroj: © TASR

Liverpool 21. decembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool aj vďaka dvom gólom uruguajského kanoniera Luisa Suareza zdolali v úvodnom zápase 17. kola anglickej Premier League Cardiff City 3:1 a vyhupli sa na čelo tabuľky.

"The Reds" vedú o bod pred Arsenalom Londýn, ktorý čaká v pondelok derby s Chelsea. Slovenský reprezentant Martin Škrtel odohral v drese Liverpoolu celý zápas a v 41. minúte dostal žltú kartu.

Darilo sa aj obom tímom z Manchestru. City síce prišiel na pôde Fulhamu o dvojgólový náskok, no v poslednej štvrťhodine strhol víťazstvo na svoju stranu vďaka presným zásahom Jesusa Navasa a Jamesa Milnera. "Citizens" sa vďaka lepšiemu skóre posunuli v tabuľke na druhé miesto za Liverpool. Manchester United si poradil s West Hamom United 3:1, keď o svojom triumfe rozhodol už do prestávky.

sumáre - 17. kolo anglickej ligy:

FC Liverpool - Cardiff City 3:1 (3:0)

Góly: 25. a 45. Suarez, 42. Sterling - 58. Mutch, 44.621 divákov

/Škrtel odohral za domácich celý zápas/

Stoke City - Aston Villa 2:1 (0:0)

Góly: 50. Adam, 70. Crouch - 66. Kozák, 26.000 divákov

West Bromwich Albion - Hull City 1:1 (0:1)

Góly: 86. Vydra - 28. 0Livermore, 25.000 divákov

Crystal Palace - Newcastle United 0:3 (0:2)

Góly: 25. Cabaye, 39. Gabbidon (vlastný), 86. Ben Arfa (11 m), 23.000 divákov

Manchester United - West Ham United 3:1 (2:0)

Góly: 26. Welbeck, 36. Januzaj, 72. Young - 81. Cole, 75.000 divákov

FC Fulham - Manchester City 2:4 (0:2)

Góly: 50. Richardson, 69. Kompany (vlastný) - 23. Toure, 43. Kompany, 78. Navas, 83. Milner, 24.000 divákov

AFC Sunderland - Norwich City 0:0

ČK: 90.+3 Brown (Sunderland), 37.778 divákov

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalšie sumáre