NBA: Prvá prehra Hornets, nestačili na Dallas

utorok, 16. november 2010 09:30 | Autor: TASR

NBA: Prvá prehra Hornets, nestačili na Dallas | zdroj: SITA

Basketbalisti Dallasu zdolali v pondelňajšom stretnutí zámorskej NBA New Orleans 98:95 a ukončili tak sériu ôsmich víťazstiev svojho súpera. Hornets boli posledným nezdolaným tímom v súťaži.

V druhom polčase sa rozstrieľal kľúčový náhradník Mavericks Jason Terry, ktorý v prvej polovici premenil len dva z desiatich pokusov z hry. Po veľkej prestávke to už bolo z jeho strany oveľa lepšie, trafil sedem z ôsmich striel a 26 bodmi výrazne prispel k triumfu domácich. "Netriafal som ani z jasných pozícii, ktoré mám natrénované. Ale som strelec a nesmie ma to zlomiť. Musím sa o koše pokúšať aj ďalej," povedal po stretnutí Terry. Hornets majú šancu vrátiť súperovi požičané už v stredu, keď si oba tímy zopakujú vzájomný zápas v New Orleans.

Mentálne dôležitý triumf si pripísali hráči Oklahomy. Zvíťazili 115:108 na horúcej pôde v Utahu, ktorý už päť stretnutí v rade nenašiel premožiteľa. "Túto výhru sme veľmi potrebovali. Utah hral v posledných zápasoch vynikajúco, naopak my sme po ťažkej prehre túžili uspieť. Máme z výsledku veľkú radosť," skonštatoval spokojný líder Thunder Kevin Durant. Hostia nedovolili Jazz zopakovať kúsok, aký sa im podaril v predošlých štyroch dueloch - zmazať dvojciferný náskok a otočiť vývoj vo svoj prospech.

New Jersey zvíťazilo na pôde najhoršieho tímu ligy Los Angeles Clippers 110:96, hoci sa muselo vyrovnať s oslabením o prvého rozohrávača Devina Harrisa. Tvorca hry Nets stihol za štrnásť minút na palubovke nazbierať osem bodov a sedem asistencií, no po úmyselnom faule na Blaka Griffina musel v polovici druhej štvrtiny predčasne pod sprchy. Výborne ho zastúpil Jordan Farmar, ktorý si do štatistík zapísal 15 bodov a 12 asistencií. Nets už majú na konte štyri výhry, čo je tretina ich víťazných stretnutí z minulej sezóny.

Phoenix zdolal v domácom prostredí dvanástykrát za sebou Denver (100:94), tentoraz aj bez excelentnej trojkovej streľby, akou sa prezentoval deň predtým proti LA Lakers. V zápase s úradujúcimi šampiónmi nastrieľali hráči Suns 22 trojbodových košov, proti Nuggets premenili len štyri z dvadsiatich pokusov. Golden State si drží stopercentnú domácu úspešnosť, v pondelok zdolalo Detroit 101:97. Orlando ukázalo v súboji proti Memphisu, kde je jeho sila, a vďaka vynikajúcej defenzíve triumfovalo 89:72. V poslednom pondelkovom súboji zdolalo Charlotte Minnesotu 113:110.