NHL: Gáborík a Handzuš skórovali, Halak inkasoval sedmičku + VIDEO

štvrtok, 18. november 2010 10:43 | Autor: TASR

NHL: Gáborík a Handzuš skórovali, Halak inkasoval sedmičku + VIDEO | zdroj: SITA

Dvaja slovenskí hokejisti sa v stredajších zápasoch zámorskej NHL zapísali medzi strelcov, ani jeden z nich sa však napokon netešil z víťazstva.

Útočník New York Rangers Marián Gáborík znižoval v III. tretine domáceho duelu s Boston Bruins svojím štvrtým gólom v sezóne na priebežných 2:3 z pohľadu "jazdcov", napokon však išlo o posledný presný zásah v stretnutí a z plného bodového zisku sa tešili hostia vedení slovenským kapitánom Zdenom Chárom. Ten bol najvyťaženejším mužom celého duelu, na ľade strávil 20:59 min.

Svoj tretí gól v aktuálnom súťažnom ročníku prestížnej profiligy dosiahol útočník Los Angeles Michal Handzuš, ktorý presne namieril v prvej tretine súboja s Columbusom počas presilovej hry. Blue Jackets napokon vyhrali na ľade Kings 5:3. Z jednoznačného víťazstva sa v stredu v noci tešila dvojica Slovákov pôsobiaca v Chicagu Marián Hossa a Tomáš Kopecký, keďže Blackhawks nedali šancu domácemu Edmontonu (5:0). Hossa prispel jednou asistenciou.

V akcii boli aj obaja slovenskí gólmani účinkujúci v NHL, dôvod na radosť však mal len jeden z nich. Peter Budaj prispel k triumfu Colorada proti San Jose (4:3 po predĺžení) štyridsiatimi úspešnými zákrokmi (93 percent). Naopak, Jaroslav Halák odchádzal so svojím St. Louis z Detroitu s debaklom 3:7, keď za svoj chrbát pustil sedem z 31 striel domácich, z toho štyri v záverečnej tretine. Odchovanec ružinovského hokeja mal v stretnutí len 77,4-percentnú úspešnosť zákrokov.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:
New York Islanders - Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
New York Rangers - Boston 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) - Marián Gáborík (Rangers) 1+0
Pittsburgh - Vancouver 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Washington - Buffalo 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Carolina - Ottawa 7:1 (4:0, 0:0, 3:1)
Atlanta - Florida 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Minnesota - Anaheim 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Calgary - Phoenix 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Los Angeles - Columbus 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) - Michal Handzuš (Los Angeles) 1+0.
Edmonton - Chicago 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) - Marián Hossa (Chicago) 0+1
Detroit - St. Louis 7:3 (1:1, 2:2, 4:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý duel, zneškodnil 24 striel a mal 77,4-percentnú úspešnosť zákrokov
Colorado - San Jose 4:3 po predĺžení (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0) - Peter Budaj (Colorado) odchytal celý zápas, chytil 40 striel súpera a mal 93,0-percentnú úspešnosť zákrokov