Main Content

Hokej: Slovenská osemnástka zdolala Švajčiarsko a vyhrala turnaj v Zuchwile

pondelok, 30. december 2013 18:05 | Autor: TASR

Zuchwil 30. decembra (TASR) - Hokejoví reprezentanti Slovenska do 18 rokov sa stali víťazmi kvalitne obsadeného Turnaja piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile. O ich triumfe rozhodla výhra 4:1 nad domácou reprezentáciou v záverečnom pondelkovom zápase.

Mladí Slováci položili základy svojho víťazstva v druhej tretine, v ktorej strelili tri góly. Na turnaji zaznamenali v štyroch stretnutiach tri výhry a jednu prehru a získali spolu deväť bodov. Pri rovnosti bodov s druhým Fínskom rozhodol v ich prospech lepší vzájomný zápas, hráči spod Tatier ho vyhrali 4:2.

Turnaj piatich krajín hráčov do 18 rokov v Zuchwile:

Švajčiarsko "18" - SLOVENSKO "18" 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 16. Trisconi - 10. Paločko (Meliško) 22. Bondra (Halama), 27. Hrušík (Bondra), 29. Milý (Paločko). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 18:34, 124 divákov.

Konečná tabuľka turnaja:

1. SLOVENSKO 9 bodov

2. Fínsko 9

3. Česko 6

4. Švajčiarsko 3

5. Nemecko 3