Hokej: HC'05 B. Bystrica - MHC Martin 4:3 v 34. kole extraligy

pondelok, 30. december 2013 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - MHC Martin 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)

Góly: 15. Konečný, 25. Macík, 35. White, 38. Heizer - 45. Markovič, 50. Ďatelinka, 57. Galamboš. Rozhodcovia Lauff - M. Korba, Rovenský, vylúčení 8:8, navyše 10 min za nešportové správanie Wilson - Novotný, presilovky 1:2, v oslabení 0:0, zmeny: 41. Dzubina za Čecha (Martin), 1698 divákov.

Po dvoch tretinách vyhrávali domáci o štyri góly, Martinčanom nedovolili ani jediný a zápas mali pevne vo svojej moci. Chuť im dodalo víťazstvo v predchádzajúcom kole na ľade Nitry a potvrdili ho bez nejakého väčšieho problému. Po úvodnej dvadsaťminútovke to na jasnú záležitosť nevyzeralo, 'barani' síce viedli, no gólovo sa presadil jedine Konečný v 15. min, keď pohotovo dorazil vyrazený puk od brankára Čecha. Za zmienku stála aj žŕdka Petra v 8. min, v samostatnom nájazde ju rozozvučal a akoby nad Martinčanmi zaznel 'umieráčik'. Druhú tretinu zvládli domáci bravúrne. Do siete sa trafili až traja, v 25. min Macík v presilovke so stým gólom Bystričanov v sezóne po nahrávke od Heizera, v 37. min sa šťastne medzi strelcov zapísal White, keď mu puk od zadného mantinelu preskočil pred bránku. V 38. min Bambúchovo odvážne sólo zužitkoval Heizer a schyľovalo sa na debakel. V tretej tretine sa čakal od Martinčanov menší zázrak a pohodu na hokejkách súpera aj čiastočne narušili narušili. Najväčšiu prekážku v úsilí im vytvoril brankár Kalemba, ktorý kapituloval až v oslabení o dvoch hráčov v 45. min po Markovičovom dvojnásobnom pokuse a strele do odkrytej bránky. Ďalšiu presilovku v 50. min podfarbil gól Ďatelinku strelou od modrej a keď Galamboš po strele Markoviča znížil na rozdiel gólu v 57. min, dráma bola na svete. O to viac mohla mrzieť domácich žŕdka Bendíka po bombe v 56. min. V 58. min obralo Martinčanov o záverečný tlak vylúčenie Themára a keď mu trest vypršal, zostali im veľmi málo času na vytúžený vyrovnávajúci gól, vrátane 20-sekundovej powerplay.