Main Content

Futbal: Slovenská osemnástka odcestovala na Granatkinov memoriál

štvrtok, 2. január 2014 18:05 | Autor: TASR

Bratislava 2. januára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentantácia do 18 rokov po novoročnom zraze odcestovala vo štvrtok do Petrohradu, kde sa predstaví na 26. ročníku medzinárodného turnaja Memoriál Valentina Granatkina.

Slováci odohrajú svoj prvý zápas v A-skupine 3. januára proti Fínsku, o dva dni neskôr sa stretnú s Bieloruskom a o ďalšie dva si zmerajú sily s Iránom. Všetky tri duely majú začiatok o 12.15 SEČ. Nasledovať budú zápasy o umiestnenie, turnaj sa skončí 12. januára.

"Veľmi sa teším, že môžem spolupracovať s touto úspešnou partiou, ktorá nás skvele reprezentovala či už na domácich majstrovstvách Európy alebo na majstrovstvách sveta," povedal pre oficiálnu stránku SFZ tréner Milan Malatinský, ktorý po skončení MS do 17 rokov prevzal úspešnú ekipu od kolegu Ladislava Pecka.

Kouč osemnástky nebude mať na turnaji k dispozícii najsilnejší výber. "Bohužiaľ, nie sú tu všetci hráči, ktorých sme chceli nominovať. Niektorých, najmä zahraničných, kluby neuvoľnili a niektorí sú zranení," povedal Malatinský k zloženiu kádra, v ktorom chýbajú napríklad kapitán Jakub Hromada a Atila Varga z Talianska či Filip Lesniak, pôsobiaci v Anglicku. "Hrá sa v hale, takže by tam zima nemala byť. Je to skvele obsadený turnaj a verím, že budeme vzorne reprezentovať," dodal Malatinský.